Cracovia traci ważnego defensora

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. PressFocus

Cracovia poinformowała o rozstaniu z Milanem Rodinem, który na zasadach transferu definitywnego przenosi się do belgijskiego KV Oostende.

  • Cracovia nie dogadała się z Milanem Rodinem w kwestii przedłużenia umowy
  • Obrońca został sprzedany do belgijskiego KV Oostende
  • To poważne osłabienie defensywy “Pasów”

Spore problemy Cracovii

Cracovia ma za sobą przeciętną rundę jesienną, którą zakończyła na ósmym miejscu w tabeli. Po świetnym początku wydawało się, że zespół Jacka Zielińskiego może walczyć o czołowe lokaty, lecz z biegiem miesięcy punktował coraz gorzej. Aspiracje klubowych władz sięgają nawet mistrzowskiego tytułu, ale będzie je trzeba odłożyć przynajmniej na kolejny sezon.

Mając na uwadze, że w czołówce jest bardzo “gęsto”, krakowski klub może myśleć o awansie do europejskich pucharów. Konieczne będą do tego wzmocnienia w defensywie, bowiem w poniedziałek “Pasy” straciły jej ważne ogniwo. Z klubem rozstał się Matej Rodin, który na zasadach transferu definitywnego przeniósł się do belgijskiego KV Oostende.

Kontrakt Chorwata wygasał w połowie 2023 roku. Cracovia próbowała dogadać się w kwestii przedłużenia współpracy, lecz brak porozumienia zmusił do sprzedaży.

Jesienią Rodin był ważnym ogniwem defensywy “Pasów” i jednym z najlepszych obrońców w całej Ekstraklasie. Opuścił tylko trzy spotkania, a w pozostałych czternastu grał od pierwszej minuty.

Zobacz również: Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę Pogoni

Komentarze