Mikael Ishak na dłużej w Poznaniu. Wielki sukces Lecha

Mikael Ishak
Mikael Ishak fot. PressFocus

Lech Poznań przekazał we wtorek wiadomość, która zaskoczyła całe piłkarskie środowisko. Mikael Ishak przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Będzie tym samym najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii klubu.

  • Mikael Ishak przedłużył wygasający po sezonie kontrakt
  • Nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku
  • Szwed stał się najlepiej opłacanym graczem Lecha Poznań w historii

Wielki sukces Lecha

Kibice Lecha Poznań szykowali się na rozstanie z Mikaelem Ishakiem. Jego kontrakt wygasał po sezonie, a z medialnych doniesień wynikało, że cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony klubów, które są w stanie zaoferować mu zdecydowanie większe pieniądze. Kolejorz od dłuższego czasu konsekwentnie prowadził negocjacje z przedstawicielami piłkarza, który nieoczekiwanie przyniosły zamierzony skutek.

We wtorek poinformowano o przedłużeniu współpracy, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. Ishak stał się tym samym najlepiej opłacanym graczem Lecha Poznań w historii.

Już w ostatnich okienkach transferowych Mikael miał atrakcyjne finansowo propozycje. Odrzucaliśmy je, bo wiedzieliśmy, że chcemy go zatrzymać do końca kontraktu, gdyż jest dla nas bezcenny. To miała być podobna droga do tej, jaką wcześniej przeszedł Christina Gytkjaer, który do ostatniego dnia dawał nam jakość i gole. Tutaj jednak prowadziliśmy rozmowy i nie poddawaliśmy się, choć doskonale zdawaliśmy sobie sprawę ze skali trudności, jaka przed nami stoi. Tym bardziej z dumą możemy dziś ogłosić, że Mikael Ishak zostaje z nami na kolejne dwa lata – mówi Piotr Rutkowski.

To bez wątpienia ogromny sukces dla mistrza Polski. 29-latek jest kapitanem zespołu, a ponadto ciągnie na swoich barkach całą grę ofensywną. W obecnym sezonie strzelił czternaście bramek w 26 występach.

Zobacz również: Lech wyszarpał zwycięstwo, Radomiak lepszy od Widzewa – podsumowanie 16. kolejki

Komentarze