Łukasz Trałka
Łukasz Trałka Pressfocus

Miedziowi w poważnym kryzysie. Kolejny mecz bez gola

W przedostatniej rywalizacji 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Warta Poznań grała z Zagłębiem Lubin. Miedziowi przystępowali do starcia z beniaminkiem po serii meczów bez wygranej. Spotkanie na stadionie Dyskobolii rozkręcało się powoli. Niespodziewanie komplet punktów zostaje w Grodzisku Wielkopolskim, po tym jak Łukasz Trałka zdobył jedynego gola, który zapewnił drugie zwycięstwo Warciarzom w rundzie wiosennej 1:0 (0:0).

Bezbarwna gra w pierwszej połowie

Obie drużyny od pierwszych minut nie prezentowały niczego specjalnego. Więcej widzieliśmy walki w środku pola, niż akcji ofensywnych. Skuteczność również pozostawiała wiele do życzenia. Co prawda, groźniejsi w swoich poczynaniach byli Miedziowi. Team z Zagłębia próbował wszystkiego, aby zejść do szatni w lepszych nastrojach. Goście mieli, aż sześć rzutów rożnych, jednak nie potrafili przełożyć tego na klarowne sytuacje.

Niewykorzystane szanse się mszczą

W drugiej połowie zobaczyliśmy odmienionych piłkarzy Tworka. Warta przejęła inicjatywę, a sam mecz był nabrał większej intensywności. Były momenty, kiedy piłka krążyła od bramki do bramki, ale nadal nie mogła znaleźć drogi do siatki. Kolejne minuty mijały, a na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Gospodarze naciskali na rywali, aż w końcu niemoc strzelecką zażegnał Łukasz Trałka. Kwadrans przed końcem rywalizacji, kapitan beniaminka znakomicie wykorzystał podanie Jakóbowskiego i mocnym strzałem z dystansu, nie dał większych szans Hładunowi, trafiając w same okienko. Do ostatnich minut Zieloni mieli wszystko pod kontrolą. Tym samym, Warta sięgnęła po drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej, dzięki czemu wyprzedziła w tabeli Lecha Poznań. Natomiast Zagłębie na tle innych zespołów wygląda słabo. Było to już piąte spotkanie Miedziowych bez strzelonego gola.