Miedź z nowym obrońcą. Kolejne ruchy kadrowe w Legnicy

Jarosław Skrobacz
Jarosław Skrobacz fot. Miedź Legnica

Wiktor Pleśnierowicz jest kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił szeregi pierwszoligowej Miedzi Legnica przed nowym sezonem. 19-letni obrońca podpisał trzyletni kontrakt z klubem, do którego trafił na zasadzie definitywnego transferu z Lecha Poznań.

Czytaj dalej…

Mający na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski zawodnik, ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w młodzieżowej drużynie AS Roma. Włoski klub nie zdecydował się jednak na wykupienie utalentowanego zawodnika, który postanowił kontynuować swoją karierę w Legnicy.

– Miedź Legnica jest klubem mającym wysokie ambicje, jest to świetne miejsce dla młodego piłkarza. Chcę nadal się rozwijać i mam nadzieję, że dostanę swoją szansę, którą wykorzystam, pomagając drużynie w każdym meczu zdobywać trzy punkty – powiedział Wiktor Pleśnierowicz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zmiany kadrowe w Miedzi

Pleśnierowicz nie jest jedynym zawodnikiem, którego w ostatnich dniach pozyskała Miedź. Nowym napastnikiem pierwszoligowca został także Krzysztof Drzazga, który do Legnicy przeniósł się na zasadzie wolnego transferu, po tym jak pożegnał się z Wisłą Kraków.

W poniedziałek Miedź poinformowała również o pożegnaniu się z trzema doświadczonymi zawodnikami. W nowym sezonie barw klubu nie będą reprezentować Marquitos, Omar Santana i Łukasz Załuska. Całej trójce z końcem sezony wygasły umowy i nie zostały one przedłużone.

Z Miedzi odchodzi również Kacper Kostorz, który był wypożyczony z Legii Warszawa.

Komentarze