Michał Probierz
Michał Probierz fot. ASInfo

Miedź lepsza od Cracovii

Gracze Miedzi wygrali u siebie z Cracovią 2:1. Dla klubu z Legnicy to pierwsze zwycięstwo od 10 marca.

Co działo się w tym spotkaniu? W siódmej minucie na uderzenie zdecydował się Camara. Było groźnie, ale finalnie uderzenie nie było wystarczająco precyzyjne.

W 20. minucie zakotłowało się w polu karnym Miedzianki. Ostatecznie zawodnicy beniaminka zdołali jednak oddalić zagrożenie od swojej bramki.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 36. minuty. Wtedy to Pikk wykorzystał bardzo dobre dogranie Ojamyy.

Kibice beniaminka nie musieli długo czekać na drugie trafienie. Pięć minut potem golkiper gości został bowiem pokonany przez Camarę.

W 48. minucie goście mogli chociaż w pewnym stopniu odrobić straty. Kilku centymetrów zabrakło jednak Wdowiakowi. W 54. minucie bramkarz Pasów obronił natomiast uderzenie Camary.

Podopieczni Probierza strzelili bramkę kontaktową kilka minut później. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Piszczek, który skorzystał z podania Siplaka.

W 72. minucie Kanibołocki poradził sobie z uderzeniem Piszczka i cały czas mieliśmy 2:1 dla gospodarzy.

W 81. minucie gospodarze wyszli z groźną kontrą. Ojamaa nie popisał się jednak, ponieważ uderzył tylko w golkipera rywali.

Na boisku zrobiło się coraz ostrzej. W 90. minucie czerwoną kartką został ukarany Zieliński.

Wynik tego spotkania nie uległ już natomiast zmianie.

Zieliński

Miedź: Kanibołocki – Bartczak, Osyra, Bozić – Milijković, Fernandez, Santana (Purzycki 90+6′), Pikk (Zieliński 87′) – Ojamaa, Camara (Żyro 90+3′) – Forsell

Cracovia: Pesković – Rapa, Helik, Dytiatjew, Siplak – Gol – Hanca, Dąbrowski (Piszczek 46′, Cecarić 83′), Hernandez, Wdowiak (Strózik 75′) – Cabrera