Miedź Legnica wzmocniła się kosztem lidera Ekstraklasy

Andrzej Niewulis
Andrzej Niewulis fot. PressFocus

Miedź Legnica oficjalnie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że nowym zawodnikiem pierwszej drużyny został Andrzej Niewulis. 33-latek ma wzmocnić rywalizację w defensywie czerwonej latarni rozgrywek PKO Ekstraklasy.

  • Miedź Legnica ogłosiła piąte zimowe wzmocnienie
  • Do ekipy Grzegorza Mokrego dołączył Andrzej Niewulis
  • Doświadczony piłkarz ma poprawić grę obronną beniaminka

Andrzej Niewulis został zawodnikiem Miedzi Legnica

Miedź Legnica po rozegraniu szenastu kolejek ligowych legitymuje się bilansem 12 punktów. Jednocześnie ekipa Grzegorz Mokrego traci pięć oczek do bezpiecznego Zagłębia Lubin. W związku z tym przed beniaminkiem rozgrywek trudna walka o ligowy byt.

Pomóc w zrealizowaniu celu związanego z utrzymaniem w PKO Ekstraklasie ma Andrzej Niewulis. 33-latek trafił do ekipy z Legnicy z Rakowa Częstochowa. Podpisał umowę na 1,5 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

“Doświadczony obrońca Andrzej Niewulis zasila legnicką Miedź. Defensor znany jest z nieustępliwości i twardego, boiskowego charakteru. Te cechy sprawiały, że w częstochowskim Rakowie nosił opaskę kapitana” – czytamy w oficjalnym komunikacie na profilu Miedzi na Twitterze.

Środkowy defensor w tej kampanii wystąpił w jednym spotkaniu w elicie i w trzech meczach w zespole rezerw Niebiesko-czerwonych w 3 Lidze.

Legniczanie do ligowego grania wrócą 27 stycznia. Zmierzą się w roli gospodarza z Radomiakiem. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00.

Czytaj więcej: Zagłębie Sosnowiec wzmocniło się w obronie

Komentarze