Miedź Legnica ma nowego bramkarza

Paweł Lenarcik
Paweł Lenarcik PressFocus

Paweł Lenarcik od rundy wiosennej będzie zawodnikiem Miedzi Legnica. Klub z Dolnego Śląska oficjalnie poinformował o pozyskaniu występującego dotychczas w GKS-ie Bełchatów bramkarza.

25-letni bramkarz, który jest uważany za jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Fortuna 1. Lidze, podpisał z Miedzią 3,5-letni kontrakt.

– Cieszę się, że Miedź się po mnie zgłosiła i będę mógł pokazać się w Legnicy szerszej publiczności. Praktycznie dziesięć ostatnich lat spędziłem w Bełchatowie. Teraz mogę zmienić otoczenie i pokazać, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej w Legnicy. Moim celem jest systematyczne bronienie bramki Miedzi, a co będzie w najbliższych miesiącach, to zobaczymy – powiedział Paweł Lenarcik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lenarcik karierę rozpoczynał w zespole Mazovii Tomaszów Mazowiecki, z którego przeniósł się do GKS-u Bełchatów. W zespole tym występował zarówno na pierwszoligowych jak i drugoligowych boiskach. W obecnym sezonie rozegrał 17 spotkań, aż sześć razy zachowując w nich czyste konto.

Miedź Legnica zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Komentarze