Miedź bez trenera. “To we mnie będzie siedziało”

Wojciech Łobodziński
Wojciech Łobodziński PressFocus

Miedź Legnica poinformowała, że Wojciech Łobodziński nie jest już jej trenerem. 39-latek skomentował tę sytuację w mediach społecznościowych.

  • Po ponad roku Wojciech Łobodziński przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Miedzi Legnica
  • Beniaminek Ekstraklasy rozwiązał umowę z 39-latkiem
  • Były opiekun legniczan zabrał głos na temat tej sytuacji

Łobodziński zamierza wrócić do pracy

W minionym sezonie Wojciech Łobodziński został trenerem pierwszego zespołu Miedzi Legnica. 39-letni szkoleniowiec ze sporą przewagą punktową wygrał rozgrywki Fortuna 1. Liga i awansował do ekstraklasy. W niej go podopieczni zagrali 11 meczów, ale zdobyli tylko pięć punktów. Klub uznał, że to za mało, aby trener kontynuował pracę. Kontrakt Łobodzińskiego został zatem rozwiązany. 39-latek zabrał głos w tej sprawie za pomocą swojego konto na Facebooku.

Wiem, że w ostatnim czasie zawiodłem i myślę, ze to we mnie będzie siedziało. Wiem też, że ja będę tylko lepszym trenerem i być może przyjdzie taki moment, że jeszcze tu wrócę. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom związanym z klubem, mojemu sztabowi, zawodnikom, którzy zrobili tak świetną robotę, spektakularnie awansując do Ekstraklasy – powiedział Łobodziński, który przyznał, że po pewnym czasie zamierza wrócić na ławkę trenerską.

Osobne podziękowania muszą być skierowane do kibiców, bo w większości przypadków czułem to wsparcie i na każdym kroku tych złych emocji było niewiele – rzekł 39-latek, kierując słowa także do drużyny. – Na pewno sobie poradzicie. Miedź to jest fantastyczny klub. Mam nadzieję, że zespół się utrzyma w Ekstraklasie i ten rozwój jeszcze będzie dynamiczniejszy – stwierdził Łobodziński.

Czytaj także: Trener Widzewa postawił jasno sprawę. “Jesteśmy na tyle ambitni, że chcemy więcej”

Komentarze