Michniewicz ocenił mecz z Górnikiem

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. PressFocus

Legia Warszawa wygrała w sobotnim starciu w ramach 19. kolejki Serie A na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Taki stan rzeczy sprawił, że Wojskowi umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Po zakończeniu spotkania o ocenę występu w wykonaniu swoich podopiecznych poproszony został trener stołecznej drużyny.

Legia umocniła się na pozycji lidera

Legia Warszawa wygrała z zabrzanami 2:1 dzięki trafieniu Kacpra Kostorza, który pojawił się na boisku w drugiej odsłonie. Młody piłkarz mistrzów Polski został jednocześnie bohaterem zespołu, wyróżniając się stoickim spokojem przy zdobytej bramce.

– To był taki mecz, jakiego się spodziewaliśmy – twardy i zacięty. Udało nam się wygrać to spotkanie. Pierwsze 15 minut było bardzo dobre. Graliśmy tak, jak to sobie założyliśmy. Później oddaliśmy inicjatywę Górnikowi – mówił Czesław Michniewicz cytowany przez Legia.com.

– W naszych szeregach było dużo niedokładności. Dużo podań było nieprzygotowanych i wykonywanych w trudnych pozycjach. Gra się nie kleiła, a zabrzanie doszli do jednej groźnej sytuacji, której nie wykorzystali. Niestety, przed końcem pierwszej połowy nasi rywale dostali rzut karny i do przerwy remisowaliśmy – kontynuował trener Wojskowych.

Górnik świetny w pressingu

– Chciałbym skupić się przede wszystkim na swojej drużynie. Byłem zaskoczony tym, że nie udało nam się rozegrać kilku akcji tak, jakbyśmy chcieli to zrobić. Pojawiały się momenty, w których potrafiliśmy lepiej operować piłką – tak właśnie padła pierwsza bramka. W przekroju całego spotkania zdecydowanie za często operowaliśmy długim podaniem. Wynika to również z bardzo dobrego pressingu zakładanego przez piłkarzy Górnika – mówił trener legionistów.

Legia po rozegraniu 19 spotkań plasuje się na pozycji lidera rozgrywek, legitymując się dorobkiem 39 punktów. Za tydzień w niedzielę stołeczny team zmierzy się we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem. Zanim jednak do tego dojdzie, to w środku tygodnia w ramach Fortuna Pucharu Polski warszawianie zmierzą się z Piastem Gliwice.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze