Lech Poznań przygotowuje się do rozstania ze Skórasiem

Michał Skóraś
Michał Skóraś fot. PressFocus

Obecny sezon jest dla Michała Skórasia przełomowy. Prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski zakłada, że latem reprezentant Polski opuści Ekstraklasę.

  • Michał Skóraś zapracował na wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze
  • Jego dyspozycja od początku sezonu pomogła Lechowi Poznań awansować do europejskich pucharów
  • Skrzydłowy ma szansę na zagraniczny transfer po sezonie

Skóraś ustawiony w kolejce do wyjazdu

Lech Poznań znany jest ze świetnej promocji swoich wychowanków. W ostatnich latach za wielkie pieniądze sprzedawani byli Dawid Kownacki, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder czy Jakub Kamiński. Następnym w kolejce do opuszczenia Ekstraklasy jest Michał Skóraś.

Skrzydłowy od początku sezonu prezentuje świetną dyspozycję. Jesienią strzelił dziesięć goli i zaliczył trzy asysty, a jego postawa pomogła “Kolejorzowi” dostać się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i wywalczyć awans do fazy pucharowej.

22-latek znalazł się również wśród powołanych na mistrzostwa świata w Katarze. Zagrał tam 45 minut przeciwko Argentynie.

Nie ulega wątpliwościom, że Skórasia na swoich radarach mają już kluby z mocniejszych lig. W jego temacie wypowiedział się prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski. Zakłada, że po sezonie reprezentant Polski doczeka się zagranicznego transferu.

Wyjazd to dla niego kolejny krok naprzód i jesteśmy przygotowani na takie rozwiązanie. Ma za sobą debiut na mistrzostwach świata, a Ekstraklasa robi się dla niego za mała. Musi iść dalej, rozwijać się, ale najwcześniej będzie to po sezonie – mówi Rutkowski.

Zobacz również: Ishak zdradził kulisy podpisania nowej umowy. “Czuję się tu bardzo kochany”

Komentarze