Michał Probierz postawił Cracovię w trudnym położeniu

Michał Probierz
Michał Probierz fot. Grzegorz Wajda

Michał Probierz po zakończeniu meczu z Wartą Poznań zakończonym wygraną Zielonych (1:0) poinformował, że rezygnuje ze swojej pracy w Cracovii. Informacja ta spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba.

Michał Probierz objął stery w krakowskim klubie w 2017 roku. Prowadził Cracovię w 142 meczach, w których zaliczył 62 zwycięstwa. Oprócz tego, że był trenerem Pasów, to jeszcze pełnił funkcję wiceprezesa klubu.

– Chciałem podziękować wszystkim kibicom Cracovii, w szczególności prezesowi panu Januszowi Filipiakowi, że przez te 3,5 roku pracowaliśmy razem. Ja rezygnuję dzisiaj z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii. Po prostu muszę odpocząć – przekonywał Probierz cytowany przez WartaPoznan.pl.

– Przez ostatnie 15 lat cały czas pracowałem i jest taki moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę rzeczywiście pojechać i zająć się sobą i rodziną, bo był to okres dla mnie bardzo burzliwy z wielu względów. Przez te 15 lat praktycznie miałem tylko trzy miesiące przerwy i chodziło to w mojej głowie – kontynuował 48-latek.

– Ci zawodnicy też potrzebują mimo wszystko innego impulsu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i życzę im powodzenia. Zawsze będę kibicował i będę prezesowi Filipiakowi wdzięczny za te wszystkie momenty. Jestem już na tyle doświadczonym trenerem i człowiekiem, więc wiem, kiedy należy powiedzieć stop – podsumował Probierz.

Swój kolejny mecz ligowy krakowianie rozegrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Cracovia po 15 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 16 punktów.

Komentarze