Media: Łódzki KS blisko zatrudnienia nowego trenera

Kibu Vicuna
Kibu Vicuna fot. PressFocus

Łódzki Klub Sportowy nie zdołał awansować do PKO Ekstraklasy, przegrywając w niedzielny wieczór z Górnikiem Łęczna w meczu o wszystko 0:1. Tymczasem Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl podał, że nowym trenerem Rycerzów Wiosny zostanie Kibu Vicuna.

  • ŁKS nie zdołał wywalczyć awansu do PKO Ekstraklasy
  • W klubie pracują już jednak przed startem nowego sezonu
  • Wygląda na to, że nowym trenerem Rycerzów Wiosny zostanie Kibu Vicuna

Łódzki Klub Sportowy czekają zmiany

Łódzki Klub Sportowy nie ukrywa swoich ambitnych planów związanych z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnej kampanii bez wątpienia Adam Marciniak i spółka będą znów walczyć o powrót do PKO Ekstraklasy.

Pomóc w osiągnięciu celu będzie miał były asystent Jana Urbana, czyli Kibu Vicuna. Hiszpan na stanowisku pierwszego opiekuna łodzian zastąpił Ireneusza Mamrota, który zdecydował się na powrót do Jagiellonii Białystok.

Vicuna w przeszłości pracował już między innymi w takich klubach jak: Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Śląsk Wrocław. W roli pierwszego trenera sprawdzał się jednak w Polsce tylko w Wiśle Płock. 49-latek ostatnio pracował natomiast w Kerala Blasters FC, gdzie w Indiach wygrał nawet mistrzostwo.

Start nowej kampanii na zapleczu polskiej ekstraklasy odbędzie się 31 lipca – 1 sierpnia. Na dzisiaj nieznany jest jednak dokładny harmonogram spotkań, który prawdopodobnie wkrótce ujrzy światło dzienne.

Czytaj więcej: Górnik Łęczna wraca do PKO Ekstraklasy. ŁKS pokonany w barażu

Komentarze