Media: Kluby z Serie A chcą Żurkowskiego

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski fot. Paweł Kot

Według informacji Romeo Agrestiego z Goal.com dwa włoskie kluby są poważnie zainteresowane pozyskaniem Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze. Młodzieżowy reprezentant Polski znajduje się na celowniku CFC Genoi i Juventusu FC.

Czytaj dalej…

Pochodzący z Tychów piłkarz ma umowę ważną z ekipą z Górnego Śląska do końca czerwca 2020 roku, ale aktualne okno transferowe może być jednym z ostatnich, w którym Górnik może zarobić duże pieniądze na sprzedaży Żurkowskiego.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, to działacze outsidera Lotto Ekstraklasy oczekują za swojego zawodnika trzech milionów euro. Na taki wydatek na pewno stać mistrzów Włoch, którzy są gotowi wyłożyć takie pieniądze, ale zawodnik nie zagrzałby długo miejsca w klubie z Piemontu, bo zostałby natychmiast wypożyczony do ekipy z Ligurii.

Żurkowski w Genoi miałby możliwość gry z Krzysztofem Piątkiem, który z dorobkiem 13 trafień na koncie jest obecnie wiceliderem w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A, ustępując miejsca tylko Cristiano Ronaldo.

Komentarze