Zagłębie pokonało liderującą Legię

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  20.12.2019 22:27

Bramka Jarosława Niezgody nie dała Legii nawet pun  |  fot. Paweł Kot

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Liderująca w tabeli PKO Ekstraklasy Legia Warszawa nie wykorzystała szansy powiększenia przewagi nad resztą stawki. W piątkowym meczu 20. kolejki przegrała 1:2 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli gospodarze. W 13. minucie na bramkę Legii celnie uderzał Zivec, ale Majecki nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi na listę strzelców mógł się wpisać Kante, ale zmarnował dogodną okazję.

W 32. minucie podopieczni Aleksandara Vukovicia objęli prowadzenie. Z piłką w pole karne rywali wpadł Paweł Wszołek, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Jarosława Niezgody. Temu pozostało już tylko celnie uderzyć z czterech metrów.

Tuż przed przerwą Zagłębie było bliskie doprowadzenia do wyrównania, ale futbolówka po strzale Białka trafiła w słupek. Co nie udało się w tej sytuacji, udało się utalentowanemu zawodnikowi Miedziowych w 56. minucie, kiedy zmusił Majeckiego do kapitulacji.

W 81. minucie Zagłębie po raz drugi zaskoczyło defensywę Legii. Z piłką w pole karne wpadł wówczas Damjan Bohar i mocnym uderzeniem przy bliższym słupku pokonał bramkarza Legii.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:1 (0:1)

0:1 Niezgoda 32'
1:1 Białek 56'