Pogoń lepszy od Legii w meczu na szczycie

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  23.11.2019 19:30

Adam Buksa  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W meczu na szczycie PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin pewnie 3:1 pokonała u siebie Legię Warszawa i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwsze połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 38. minucie Pogoń na prowadzenie wyprowadził Adam Buksa, który świetnie ograł rywala w polu karnym po tym jak otrzymał podanie z prawej strony boiska, a następnie pewnym strzałem zmusił Majeckiego do kapitulacji.

Legia powinna doprowadzić do wyrównania w 57. minucie meczu, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Paweł Wszołek. Dziesięć minut później Pogoń podwyższyła na 2:0. Po podaniu z głębi pola, Srdjan Spiridonović zauważył wysuniętego bramkarza Legii i ładnym lobem umieścił piłkę w siatce.

W 73. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni, po tym jak Jędrzejczyk nieprzepisowo powstrzymywał Kowalczyka. Z jedenastu metrów bramkę na 3:0 zdobył Buksa.

Legia była w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Po strzale Novikovasa bramkarz Pogoni zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Jarosława Niezgody był już bezradny.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:1 (1:0)