Piast potwierdził dobrą formę, Nafciarze nadal bez przełamania

Piłkarze Piasta Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice PressFocus

Od zwycięstwa Piasta Gliwice nad Wisłą Płock rozpoczęła się rywalizacja w 23. kolejce PKO Ekstraklasy. Gościom zwycięstwo zapewnił Michał Chrapek.

Goście faworytem

W roli faworyta do sobotniego spotkania na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku przystępowali podopieczni Waldemara Fornalika. Goście, którzy przed przerwą na mecze reprezentacji grali bardzo skutecznie, chcieli przede wszystkim wykorzystać fatalną formę Nafciarzy. Drużyna Radosława Sobolewskiego nie mogła się bowiem pochwalić wygraną w żadnym z sześciu ostatnich meczów.

W pierwszym kwadransie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale groźniejszą sytuację stworzyli goście. W 12. minucie prowadzenie dla Piasta mógł uzyskać Czerwiński, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Tuszyńskiego. Z czasem coraz wyraźniejsza była przewaga gości z Gliwic, którzy w stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

W 36. minucie bliski zdobycia gola był Pyrka, który dopadł do piłki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale uderzeniem głową trafił w poprzeczkę. Dwie minuty przed przerwą młody zawodnik Piasta ponownie stanął przed szansą, ale tym razem jego strzał z kilkunastu metrów świetnie wybronił Kamiński.

Przewaga udokumentowana golem

Kibice Piasta bramka dla swojego zespołu doczekali się dziewięć minut po przerwie. Po dograniu Świerczoka z lewej strony pola karnego wzdłuż linii końcowej boiska do siatki z najbliższej odległości trafił Chrapek. W kolejnych minutach zespół gości bardzo skutecznie bronił dostępu do własnej bramki. Nafciarze nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

Ostatecznie wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Piast odniósł tym samym czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach i awansował na czwartą lokatę w tabeli. Dla Wisły Płock to dziesiąta porażka w obecnym sezonie.