Mecz Podbeskidzie – Lechia zagrożony. Piłkarze Górali z koronawirusem

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała fot. PressFocus

Podbeskidzie Bielsko-Biała ma kłopoty przed meczem ligowym z Lechią Gdańsk zaplanowanym na najbliższą sobotę. Na łamach jednego z portali społecznościowych dziennikarz Bartłomiej Kawalec ujawnił, że w klubie pojawiły się nowe przypadku zakażenia na COVID-19.

Podbeskidzie z może mieć przymusową pauzę

Podbeskidzie Bielsko-Biała plasuje się aktualnie na 15. pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 17 punktów. Górale są zatem jednym z tych klubów, który jest zaangażowany w walkę o utrzymanie ligowego bytu. Aktualnie mają dwa oczka przewagi nad ostatnim zespołem w tabeli.

Bielszczanie w tym roku rozegrali już pięć meczów ligowych, w których zaliczyli dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażkę. Z placu gry na tarczy ekipa Roberta Kasperczyka schodziła właśnie w swoim ostatnim boju przeciwko Rakowowi Częstochowa, przegrywając z zespołem Marka Papszuna 0:1. Wcześniej bielszczanie dzielili się punktami z: Cracovią (1:1) i Jagiellonią Białystok (1:1).

Górale w trudne sytuacji

Tymczasem nie wiadomo, czy już w sobotę Podbeskidzie będzie miało szansę na to, aby wrócić na zwycęski szlak. Mecz Górali z lechistami stanął pod znakiem zapytania z powodu zakażeń wśród piłkarzy ekipy spod Klimczoka. Podbeskidzie o zachorowania poinformowało już Zespół Medyczny PZPN.

Odnotujmy, że na 15 marca jest natomiast zaplanowany bój bielszczan ze Stalą Mielec. W powszechnej opinii będzie to starcie o niezwykłym ciężarze gatunkowy, ponieważ obie drużyny walczą o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Komentarze