Widzew Łódź z pierwszym letnim wzmocnieniem

Mateusz Żyro
Mateusz Żyro Pressfocus

Widzew Łódź po 8 latach wrócił do Ekstraklasy. Klub zdaje sobie sprawę, że do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej niezbędne będą transfery. Pierwszym z nich będzie Mateusz Żyro, który przeszedł ze Stali Mielec do Widzewa.

  • Widzew Łódź po sezonie opuściło duże grono piłkarzy
  • Klub we wtorek ogłosił pierwszy letni transfer do klubu
  • Nowym zawodnikiem łódzkiej drużyny został Mateusz Żyro

Defensywa kluczem do utrzymania

Do tej pory Widzew Łódź nie był zbyt aktywny na rynku transferowym. Docierały do nas jedynie informacje, z którymi zawodnikami klub postanowił się rozstać. Łódzka drużyna postanowiła nie przedłużać kontraktów: Tanżyny, Villanuevy, Muchy, Kity, Nowaka, Michalskiego i Dejewskiego. Wszyscy na ten moment pozostają bez klubu. 

We wtorek Widzew Łódź, który po ośmiu latach powrócił do Ekstraklasy, ogłosił sfinalizowanie pierwszego letniego transferu do klubu. Nowym zawodnikiem został Mateusz Żyro, który w poprzednim sezonie bronił barw Stali Mielec. W Łodzi drużynie będzie miał za zadanie załatać lukę po odejściu Daniela Tanżyny.

– Widzew to ogromna marka, która kreowała obraz polskiej piłki, dlatego cieszę się, że nareszcie wraca do Ekstraklasy. To był jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na transfer, podobnie jak wizja rozwoju przedstawiona przez trenera. Chociaż jesteśmy beniaminkiem to uważam, że nie powinniśmy stawiać sobie żadnych limitów, bo przykład Warty czy Radomiaka pokazuje, że można osiągnąć fajny wynik. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko i nie słowami, a czynami postaram się zaskarbić sobie sympatię kibiców – powiedział obrońca w rozmowie z klubowymi mediami.

Sprawdź też: Górnik stracił obrońcę na rzecz klubu z Niemiec

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze