Mateusz Żukowski piłkarzem Glasgow Rangers

Mateusz Żukowski
Mateusz Żukowski Pressfocus

Glasgow Rangers za pośrednictwem Twittera ogłosili transfer Mateusza Żukowskiego. Polak podpisze kontrakt do końca maja 2025 roku. W nowym klubie będzie występował z numerem 22.

  • Glasgow Rangers wykazywało zainteresowanie Mateuszem Żukowskim w związku z odejściem Nathana Pattersona
  • Polakiem była zainteresowana także Legia Warszawa
  • Obrońca zdecydował się jednak na transfer do Szkocji

Szkocja ciekawszym kierunkiem niż Warszawa

W ostatnim czasie mówiło się o zainteresowaniu Legii osobą Żukowskiego. Gdy do gry o podpis 20-letniego zawodnika włączyli się Rangersi, ten odrzucił możliwość transferu do Warszawy. Lechia nie ujawniła jednak kwoty, jaką zapłacono za obrońcę. 

Zespół z Glasgow monitorował grę prawego obrońcy w rundzie jesiennej i na finiszu zimowego okna transferowego postanowili złożyć „Biało-Zielonym” kuszącą ofertę za ich wychowanka. Na tyle, że spotkała się ona z akceptacją zarządu Lechii.

Zawodnik jeszcze dziś udał się do Szkocji, gdzie przeszedł już pomyślnie badania medyczne i uzyskał zgodę na pracę. Kontrakt Żukowskiego wygasał wraz z końcem tego sezonu, więc kwota transferowa prawdopodobnie nie była zbyt wysoka. 

Jestem zachwycony możliwością gry dla Rangersów i nie mogę się doczekać, aż zrobię kolejny krok w mojej karierze. Jestem pod wrażeniem tego co widziałem i słyszałem o tym klubie. Gra w zespole takiego formatu to dla mnie coś fantastycznego – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami bohater transferu.

Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy włączyć Mateusza do składu – stwierdził trener drużyny, Giovanni van Bronckhorst.

W związku z odejściem Natthana Pattersona zdaliśmy sobie sprawę, że musimy odpowiednio wzmocnić prawą obronę. To świetna wiadomość, że znaleźliśmy kogoś tak jakościowego jak Mateusz. Będzie on mógł wiele nauczyć się od naszego kapitana i mam nadzieję, że będę obserwował jego stały rozwój w drużynie Rangersów – dodał. 

Młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w 20 meczach w trwającym sezonie i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował jedną asystę. 

Czytaj też: Trener Górnika podsumował tureckie zgrupowanie

Komentarze