Zagłębie Lubin sfinalizowało transfer z Radomiaka

Mateusz Grzybek
Mateusz Grzybek fot. PressFocus

Zagłębie Lubin pozyskało nowego obrońcę. W poniedziałek poinformowano o transferze definitywnym Mateusza Grzybka, który występował dotychczas w Radomiaku Radom.

  • Zagłębie Lubin pozyskało obrońcę Radomiaka Radom
  • Mateusz Grzybek podpisał kontrakt do połowy 2026 roku
  • – Dołącza do nas zawodnik doskonale znający ligowe warunki – mówi prezes Zagłębia Michał Kielan

Ważne wzmocnienie Zagłębia

Zagłębie Lubin bardzo słabo radziło sobie w trakcie rundy jesiennej, co w efekcie doprowadziło do zwolnienia Piotra Stokowca. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Waldemar Fornalik, który swój oficjalny debiut w barwach “Miedziowych” zaliczy już po wznowieniu rozgrywek.

W oczy lubinian zagląda widmo spadku z Ekstraklasy, bowiem przewaga nad strefą zagrożoną wynosi zaledwie punkt. Celem na zimowe okienko transferowe jest więc odpowiednie wzmocnienie drużyny, tak aby jak najszybciej poprawić wyniki w lidze.

W poniedziałek Zagłębie poinformowało o pozyskaniu Mateusza Grzybka, który na zasadach transferu definitywnego przeniósł się z Radomiaka Radom. Prawy obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Kwota transakcji wyniosła około 250 tysięcy euro.

Dołącza do nas zawodnik doskonale znający warunki ekstraklasy. Szukaliśmy piłkarza na prawą obronę i cieszę się, że wybór padł właśnie na Mateusza. Jest utalentowany, prezentuje odpowiedni poziom i wpisuje się w wizję naszego zespołu. Mam nadzieję, że po przepracowanym okresie przygotowawczym, będzie silnym punktem KGHM Zagłębia Lubin – mówi prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan.

W trakcie szesnastu ligowych występów w obecnym sezonie Grzybek zgromadził dwie bramki oraz asystę.

Zobacz również: Kadra Stali Mielec na obóz w Turcji

Komentarze