Mateusz Czyżycki zasilił Wartę

Mateusz Czyżycki
Mateusz Czyżycki fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Beniaminek PKO Ekstraklasy sfinalizował kolejny transfer. Nowym zawodnikiem Warty Poznań został w środę Mateusz Czyżycki.

Czytaj dalej…

Środkowy pomocnik do drużyny ze stolicy Wielkopolski przeszedł na zasadzie definitywnego transferu z Odry Opole. Z Wartą podpisał umowę do czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.

22-latek w zespole z Opola spędził ostatnie 2,5 roku. Wcześniej bronił barw Okocimskiego Brzesko, Stali Mielec i Siarki Tarnobrzeg. W drużynie Odry otrzymał szansę debiutu na pierwszoligowych boiskach, na których rozegrał łącznie 65 spotkań, zdobywając sześć bramek. W ostatnim sezonie wystąpił w 31 meczach, trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Cel numer 1 Warty

Dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf, przyznał, że sprowadzenie Mateusza Czyżyckiego było dla klubu priorytetem na letnie okno transferowe. Rozmowy w tej sprawie prowadzone były od kilku miesięcy.

– Mateusz był naszym celem numer 1 w tym oknie transferowym. To gracz do środka pola. Jest ofensywnym pomocnikiem, ale równie dobrze radzi sobie w roli środkowego pomocnika, jak i defensywnego pomocnika. Jego transfer ma podnieść jeszcze bardziej naszą jakość w drugiej linii i zwiększyć rywalizację wśród pomocników – powiedział Graf.

Oferta ze Stali Mielec

Sam piłkarz przyznaje, że jego pozyskaniem zainteresowane były również inne kluby, a najbardziej konkretny był inny beniaminek PKO Ekstraklasy – Stal Mielec. – Najbardziej konkretna była Stal Mielec, w której grałem przez dwa lata jako junior. Dobrze wspominam ten czas, ale jestem teraz w Poznaniu i wybrałem Wartę, która była najbardziej konkretna i miała na mnie najlepszy plan – powiedział Mateusz Czyżycki.
– Już od jakiegoś czasu prowadziłem rozmowy z dyrektorem sportowym Warty Poznań, ponadto ten klub doradził mi też mój menedżer. No i trener Piotr Tworek przedstawił mi fajny plan, jaki ma na drużynę. Usłyszałem, że mam spore szanse na grę, ale oczywiście muszę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Podoba mi się taka perspektywa – dodał zawodnik, który teraz stanie przed szansą debiutu w Ekstraklasie.

Drugie wzmocnienie beniaminka

Poprzez pozyskanie Mateusza Czyżyckiego, przedstawiciele Warty Poznań sfinalizowali drugi transfer przed rozpoczęciem rywalizacji w nowym sezonie. Wcześniej klub poinformował o podpisaniu dwuletniego kontraktu z Konradem Handzlikiem, który do Wielkopolski przeniósł się z Olimpii Grudziądz.

Komentarze