Marković oficjalnie w Śląsku

Filip Markovic
Filip Markovic fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Serb Filip Marković został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 27-latek związał się z klubem roczną umową z opcją przedłużenia.

Czytaj dalej…

Marković to wszechstronny, ofensywny zawodnik. Może grać w środku pola, ale także jako napastnik lub skrzydłowy.

– Filipa cechuje duża mądrość w poruszaniu się po boisku, potrafi dzięki temu grać na kilku pozycjach. To dla nas ważne, ponieważ jego uniwersalność zwiększa pole manewru i podnosi jeszcze bardziej jakość naszej ofensywy. Umiejętności Filipa będą bardzo przydatne zarówno w kreowaniu, jak i wykańczaniu sytuacji – podkreśla dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka.

Marković swoją karierę rozpoczął w serbskim zespole FK Teleoptik Zemun. W 2013 roku opuścił rodzimą ligę i trafił do Benfiki Lizbona, gdzie występował w drugiej drużynie.

Po sezonie spędzonym w Portugalii przeniósł się do Hiszpanii, do RCD Mallorca. Następnym krokiem w jego karierze był belgijski Royal Excel Mouscron. Właśnie tam Serb spisywał się najlepiej. W sezonie 2016/17 zagrał w 28 meczach, w których strzelił 6 goli i zanotował 6 asyst.

– Mam bardzo pozytywne wrażenia z moich pierwszych dni we Wrocławiu. Jestem szczęśliwy, że trafiłem do jednego z największych klubów w Polsce i dam z siebie to, co najlepsze. Chcę tworzyć z tą drużyną nową historię – mówi nowy nabytek WKS-u Filip Marković.

Latem 2017 roku przeszedł do RC Lens, gdzie rozegrał 21 spotkań. Gdy skończyła się jego umowa z francuskim klubem, zdecydował się na przenosiny do Śląska Wrocław.

– Filip trenował przez tydzień z drużyną, pod okiem naszego sztabu szkoleniowego. Mogliśmy dzięki temu lepiej mu się przyjrzeć, co pomogło nam podjąć decyzję, aby dołączył do Śląska – zaznacza dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

W barwach WKS-u Filip Marković będzie występował z numerem 19.

Komentarze