Wielki powrót do Zagłębia Lubin bardzo blisko

Mariusz Lewandowski
Mariusz Lewandowski PressFocus

Jak poinformował Janekx89, Zagłębie Lubin prowadzi rozmowy z Mariuszem Lewandowskim, by ten ponownie objął stery klubu. Obecnie 66-krotny reprezentant Polski jest trenerem Bruk-Bet Termaliki, z którą wywalczył awans do Ekstraklasy.

  • Po tym, jak Martin Sevela zaskoczył włodarzy Zagłębia Lubin, odchodząc do Arabii Saudyjskiej, stworzył się wakat na stanowisku trenera śląskiej drużyny
  • Wygląda na to, że najbliżej przejęcia klubu jest jego wychowanek, Mariusz Lewandowski
  • 66-krotny reprezentant Polski niedawno wprowadził Bruk-Bet Termalikę do Ekstraklasy

Mariusz Lewandowski może powrócić do Zagłębia Lubin

Martin Sevela w zeszłym tygodniu zaskoczył włodarzy Zagłębia Lubin. Słowak wykorzystał klauzulę, pozwalającą mu rozwiązać kontrakt i podjął pracę w Arabii Saudyjskiej. To wymusiło szybką selekcję nowego szkoleniowca. W ostatnich dniach prasa donosiła o czterech głównych kandydatach: Marcinie Broszu, Aleksandarze Vukoviciu, Adamie Nawałce i Mariuszu Lewandowskim. Wiele wskazuje na to, że to właśnie wychowanek Zagłębia Lubin po raz drugi obejmie bliski sobie klub.

Jako piłkarz, Lewandowski reprezentował barwy klubu z Lubina w latach 1997-2001. Po zakończeniu kariery objął Zagłębie w listopadzie 2017 roku, gdzie pracował przez niespełna rok. Po zwolnieniu z zespołu Miedziowych, 42-latek znalazł zatrudnienie w drużynie Termaliki. W pierwszym sezonie doszedł z drużyną z Niecieczy do baraży, a w drugim wywalczył już awans do Ekstraklasy. Po nim, jednak, Lewandowski nie doszedł do porozumienia z włodarzami klubu w kontekście finansowym, co otworzyło drogę powrotną do Lubina. Negocjacje są o tyle łatwiejsze, że aktualnie w Zagłębiu pracują już inne osoby niż te, które zwalniały Polaka w 2018 roku.

Komentarze