Marek Papszun skomentował negocjacje z Legią

Marek Papszun
Marek Papszun fot. PressFocus

Marek Papszun jeszcze w ostatnim kwartale 2021 roku był łączony z przeprowadzką z Rakowa Częstochowa do Legii Warszawa. Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Opiekun triumfatora ostatniej edycji Pucharu Polski opowiedział o medialnych spekulacjach w rozmowie z Adamem Sławińskim z “Kanału Sportowego”.

  • Legia Warszawa po rozstaniu z Czesławem Michniewiczem celowała w zatrudnienie Marka Papszuna
  • Po długich negocjacjach ostatecznie plan runął w gruzach
  • Trener Rakowa Częstochowa opowiedział o kulisach rozmów z działaczami Wojskowych w rozmowie z “Kanałem Sportowym”

Papszun podzielił się opinią na temat negocjacji z Legią

Marek Papszun miał w ekipie Wojskowych zastąpić zwolnionego Czesława Michniewicza. Medialne spekulacje podsycił wywiadem dla Legia.com właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, dając do zrozumienia, że kwestią czasu jest, kiedy trener pracujący w Rakowie trafi do stołecznej ekipy. Ostatecznie podjęto decyzje, że do klubu wrócił Aleksandar Vuković. Co na to opiekun Niebiesko-czerwonych?

Nie mam żalu do prezesa Mioduskiego. Sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej. Patrzę na to w ten sposób, że dalej jestem szczęśliwym człowiekiem i to nie jest dla mnie koniec świata. Wręcz przeciwnie, zostałem w Rakowie, tu mam coś do zrobienia, mam fajny zespół, fajny sztab, dobrze czuję się w klubie – mówił Papszun w rozmowie z “Kanałem Sportowym”.

Dużo było w ostatnim czasie decyzji podejmowanych w Legii. Jedną z nich było zatrudnienie Jacka Zielińskiego na stanowisko dyrektora sportowego, który zastąpił Radosława Kucharskiego. W tej sprawie swoje zdanie Papszun też wyraził.

Zaskoczony na pewno byłem, ale nie mocno. Ostatnio w Legii dużo było podejmowanych niespodziewanych decyzji. Nie chodziło też o to, że czas gonił. Po prostu, jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to się później zmienia, to ja się nie widzę w takich tematach. Jeśli coś było ustalone, później jest coś innego, to dla mnie w takim przypadku nie ma tematu – powiedział trener Rakowa.

Przypomnijmy, że Papszun niedawno przedłużył kontrakt z klubem z Częstochowy. Obecna umowa 47-latka z Rakowem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Czytaj więcej: Papszun o możliwej pracy w Legii: nie czuję strachu

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze