Marcin Brosz rozczarowany po spotkaniu z Piastem

Marcin Brosz
Marcin Brosz fot. PressFocus

Górnik Zabrze w poniedziałkowy wieczór przegrał drugie spotkanie z rzędu. Panaceum na podopiecznych Marcina Brosza znalazł tym razem Piast Gliwice, zwyciężając 2:0. Po zakończeniu meczu komentarz na temat rywalizacji wyraził opiekun 14-krotnych mistrzów Polski.

Plan był dobry, ale zawiodła skuteczność

Górnik Zabrze zaliczył w starciu z Niebiesko-czerwonymi dziesiątą porażkę w sezonie. Skutkuje ona tym, że ekipa z Zabrze Arena plasuje się na ósmej pozycji w tabeli. Do trzeciego Rakowa Częstochowa piłkarze Trójkolorowych tracą aktualnie osiem oczek.

– Pierwsze fragmenty meczu, to było to co chcieliśmy grać. Stwarzaliśmy okazje i tak naprawdę to do pierwszej sytuacji, gdy zespół z Gliwic strzelił bramkę, nasza gra była taka, jak zaplanowaliśmy. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy sytuacji, które stworzyliśmy – mówił Marcin Brosz cytowany przez Gornikzabrze.pl.

Trójkolorowi już od trzech spotkań bez wygranej

Po zmianie stron ekipa z Zabrza miała sześć sytuacji strzeleckich, oddając w nich jeden celny strzał. Piłka nie znalazła jednak drogi do siatki.

– W drugiej połowie mieliśmy pomysł, aby dłużej się utrzymać przy piłce. Stąd wpuściliśmy zawodników bardziej doświadczonych, licząc na to, że będziemy stwarzali jeszcze więcej okazji – uzupełnił trener Górników.

Swój kolejny mecz podopieczni Marcina Brosza rozegrają już w piątek, mierząc się na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania zaplanowany jest na 20:30. Górnik w WKS-em nie potrafi wygrać od trzech spotkań. Po raz ostatni pokonał ten zespół w kwietniu 2019 roku, zwyciężając wówczas 2:1.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze