Marcin Brosz może na dłużej zostać w Górniku

Marcin Brosz
Marcin Brosz fot. PressFocus

Marcin Brosz według doniesień katowickiego Sportu prawdopodobnie zostanie dłużej w Górniku Zabrze. Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma mieć nie najlepsza sytuacja finansowa klubu z siedzibą przy Roosevelta.

Górnik nie zmieni trenera?

Marcin Brosz w ostatnich tygodniach przed media łączony był już z takimi klubami jak Jagiellonia Białystok, czy Zagłębie Lubin. Z różnych stron słyszeliśmy, że aktualny szkoleniowiec Górników był też na radarze władz Wisły Kraków. Wygląda jednak na to, że Brosz ostatecznie przedłuży wygasającą z końcem czerwca umowę z ekipą z Zabrza.

Nie tak dawno przymierzani do pracy w Górniku byli Adam Nawałka i Jan Urban. Oczekiwania finansowe wymienionych trenerów przekraczały jednak możliwości władz klubu, należącego do miasta. Tym samym najbardziej realny scenariusz zakłada, że 48-latek z Knurowa także w kolejnej kampanii poprowadzi Trójkolorowych.

Górnik sezon 2020/2021 zakończył na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 37 punktów na koncie. W trakcie minionego weekendu zabrzanie zremisowali na wyjeździe z Lechem Poznań. Do czwartego Śląska Wrocław, który zajął pozycję premiowaną grą w pucharach, Górnik zanotował stratę sześciu oczek.

Nowy sezon ligowy Górnik zacznie natomiast już 23 lipca. Ciekawe jest to, że na ten sam dzień zaplanowany start letnich Igrzysk Olimpijskich. Szczegółowy harmonogram meczów będzie natomiast znany, gdy znane będą ostateczne rozstrzygnięcia w Fortuna 1 Lidze, gdzie wciąż nie wiadomo, kto tak naprawdę wywalczy awans do PKO Ekstraklasy. Aktualnie na czele tabeli są Bruk-Bet Termalica i GKS Tychy.

Komentarze