Marcin Adamski: w derbach Łodzi nie da się wskazać faworyta

Widzew Łódź
Widzew Łódź fot. PressFocus

ŁKS do starcia z Widzewem podejdzie jako faworyt, na co wskazują kursy bukmacherskie. Przed derbami Łodzi głos na ich temat na łamach Goal.pl wyraził Marcin Adamski. Grający w przeszłości w szeregach ekipy z al. Unii Lubelskiej piłkarz dał do zrozumienia, że wynik w sobotnim starciu jest sprawą otwartą.

Derby Łodzi bez zdecydowanego faworyta

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu z udziałem obu łódzkich drużyn górą był ŁKS, który wygrał 2:0. Nie jest zatem powiedziane, że własny stadion musi być atutem. Tym bardziej że drużyna Wojciecha Stawowego w czterech ostatnich spotkaniach w roli gospodarza w Fortuna 1 Lidze przegrała dwa razy i jedno spotkanie zremisowała. Widzew nie przystępuje zatem do potyczki, będąc na straconej pozycji. Dlatego można spodziewać się różnych scenariuszy w dzisiejszym boju.

– Myślę, że w derbach Łodzi nie da się wskazać faworyta. Jeszcze pół roku temu można było widzieć w tej roli ŁKS, który notował dobrą passę. Kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Widzewowi trudno było wskoczyć na właściwy tor. Ostatnio jednak sytuacja się zmieniła. Ogólnie pretendentów do awansu też pojawiło się więcej – mówił Marcin Adamski w komentarzu dla Goal.pl.

Adamski z sentymentem wraca do czasów w ŁKS-ie

Przed 66. derbami Łodzi były zawodnik ŁKS-u zdaniem opowiedział, za kim będzie trzymał kciuki. Okazuje się, że jeden czynnik wpłynął na to, że Marcin Adamski ma rozdarte serce.

– W ŁKS-ie spędziłem piękne chwile. Zawsze z wielkim sentymentem będę wracał do czasu spędzonego w tym klubie. Mam wielu przyjaciół w Łodzi. Ogólnie często odwiedzam to miasto. Zawsze kibicowałem ŁKS-owi, ale od momentu, gdy mój kolega Enkeleid Dobi objął stery nad Widzewem, to mam ambiwalentne odczucia – powiedział były reprezentant Polski.

Potyczka ŁKS-u z Widzewem zacznie się o godzinie 12:40. Transmisja ze spotkania odbędzie się na antenie Polsatu Sport, a jej start zaplanowany jest na godzinę 12:40. W internecie mecz będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy Ipla, dostępnej również na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS.

Cały materiał na temat 66. ligowych derbów Łodzi na Goal.pl.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 13:06.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze