”Mam nadzieję, że klub dalej będzie podążał tą drogą”

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Pressfocus

Kosta Runjaic ma przed sobą ostatni mecz w roli trenera Pogoni. Na konferencji prasowej trener odpowiedział na wiele pytań.

  • Ostatnią przedmeczową konferencję prasową ma za sobą Kosta Runjaic
  • Trener Pogoni podsumował swoją kadencję w Szczecinie
  • Jego zdaniem klub powinien podążać wytyczoną ścieżką

Runjaic zostawia Pogoń na dobrej pozycji

Przez cztery i pół roku Kosta Runjaic prowadził Pogoń. Za jego kadencji szczecinianie dźwignęli się z dna tabeli i włączyli się do walki o mistrzostwo Polski. Portowcy nie osiągnęli tego celu nie udało się osiągnąć. Mimo tego szkoleniowiec opuści po sezonie klub z poczuciem dobrze wykonanej roboty.

Pozostawiam klub, który z mojego punktu widzenia jest bardzo stabilny, niezmiernie urósł. Kilka lat temu udzieliłem takiego wywiadu, w którym powiedziałem, że gdy już zrobimy wszystko, co zamierzamy, to Pogoń będzie znanym klubem na piłkarskiej mapie. Myślę, że doszliśmy do takiego punktu. Wszyscy pracownicy cały czas rozwijają ten klub, a ja cieszę się, że mogłem być częścią tego sukcesu. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że mogliśmy osiągnąć jeszcze więcej – powiedział Kosta Runjaic.

Tego największego marzenia, mistrzostwa, osiągnąć mi się nie udało. Ale jak przypomnę sobie nasze pierwsze spotkanie w listopadzie 2017 roku, to, o jakiego rodzaju rozwoju i postępie rozmawialiśmy wtedy, to myślę sobie, że udało nam się przez ten czas osiągnąć nawet więcej, niż wtedy zakładaliśmy. Mam nadzieję, że klub dalej będzie podążał tą drogą i nie da się z niej zwieść. Jak wiadomo, wszystko co udało się zdobyć, można łatwo stracić. Jeszcze raz dziękuję za wszystko – dodał trener.

Jestem szczęśliwy, że kontrakt w Pogoni udało mi się wypełnić do końca. Dałem tu z siebie wszystko, z pełną świadomością i pełną pasją. Jestem też szczęśliwy, że moi przełożeni, a tak naprawdę tylko oni mogą mieć oceniać, tak długo ze mną wytrzymali. Znam ich od wielu lat i jestem przekonany, że dokonali możliwe najlepszego wyboru, jeśli chodzi o pozycję mojego następcy. Każdy zasługuje na szansę i nowemu trenerowi także trzeba taką szansę dać – przekazał szkoleniowiec.

Czytaj także: Konoplanka podpisał nowy kontrakt z Cracovią

Komentarze