Małecki na wygnaniu z Zagłębia Sosnowiec!

Patryk Małecki
Patryk Małecki fot. PressFocus

Patryk Małecki może niebawem zakończyć swoją przygodę z Zagłębiem Sosnowiec. Zawodnik został już zawieszony przez klub z siedzibą na Stadionie Ludowym. Z kolei prawnicy przedstawiciela Fortuna 1 Ligi pracują już nad rozwiązaniem kontraktu z zawodnikiem. Powodem takiego stanu rzeczy ma być naruszenie nietykalności cielesnej i groźby karalne wobec jednego z członków sztabu szkoleniowego Zagłębiaków.

Małecki ma kłopoty

Patryk Małecki ma kontrakt ważny z Zagłębiem Sosnowiec do końca trwającego sezonu. Niewykluczone jednak, że umowa zawodnika z klubem zakończy się nieco wcześniej. Powodem takiego obrotu wydarzeń ma mieć incydent, do którego doszło po ostatnim meczu ligowym z udziałem.

“W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce po meczu Zagłębie Sosnowiec – OKS Stomil Olsztyn, w tym naruszeniem nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych przez zawodnika Patryka Małeckiego wobec członka sztabu szkoleniowego Zagłębia, Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika, a także zawieszenie Patryka Małeckiego w prawach zawodnika Klubu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowany na stronie internetowej Zagłębia Sosnowiec.

Era zawodnika w Zagłębiu dobiega końca

Małecki trafił do sosnowieckiej ekipy latem 2019 roku. W trakcie trwającego sezonu w koszulce Zagłębia piłkarz wystąpił w 20 spotkaniach, notując w nich dwie bramki. Wygląda na to, że tego bilansu w tej kampanii zawodnik już nie poprawi. Sternicy Zagłębiaków podjęli decyzję o zawieszeniu Małeckiego.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że w spotkaniu, w którym piłkarz miał naruszyć nietykalność cielesną jednego z członków sztabu szkoleniowego Zagłębia, a także przekazywać mu groźby karalne, zaliczył zaledwie siedem minut. Interia.pl poinformowała, że osobą zaatakowaną przez Małeckiego miał być asystent Kazimierza Moskala – Łukasz Matusiak.

Komentarze