Reprezentant kraju wzmocnił siłę ognia Legii

Mahir Emreli i Radosław Kucharski
Mahir Emreli i Radosław Kucharski Janusz Partyka/legia.com

Legia Warszawa zakontraktowała nowego snajpera. Mahir Emreli to 23-letni reprezentant Azerbejdżanu. Były gracz Karabachu dołączył do klubu jako wolny zawodnik i podpisał trzyletnią umowę.

  • Mahir Emreli podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa
  • Gracz występował wcześniej w Karabachu, z którym pięciokrotnie sięgnął po mistrzostwo Azerbejdżanu

Mahir Emreli zawodnikiem Legii!

23-letni Mahir Emreli jest pięciokrotnym mistrzem Azerbejdżanu z Karabachem Agdam i byłym królem strzelców tamtejszej ligi. W reprezentacji kraju rozegrał 26 meczów i zdobył cztery bramki. Zawodnik posiada również bogate doświadczenie w grze w fazach grupowych Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA (50 meczów na arenie międzynarodowej).

– Najważniejszy powód, dla którego przyszedłem do Legii, to regularna walka o tytuł i chęć rozwoju klubu dzięki grze w europejskich pucharach. Polska liga jest lepsza niż azerska i wiem, że występując w niej poprawię swoje umiejętności. Mam wielką chęć już dołączyć do kolegów na treningu – mówi nowy napastnik zespołu Mistrza Polski.

– Po długich, kilkumiesięcznych rozmowach i negocjacjach cieszę się, że Mahir dołączy do naszego zespołu. Jest profilem piłkarza, który pod względem technicznym, zrozumienia gry i dążenia do strzelania bramek będzie pasował do naszego zespołu. Liczę na jego doświadczenie międzynarodowe, które pomoże nam dotrzeć do rozgrywek europejskich – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.
Emreli będzie występował w Legii Warszawa z numerem 11.

Komentarze