Magiera: chcemy cieszyć się grą w Zabrzu

Jacek Magiera
Jacek Magiera fot. PressFocus

Śląsk Wrocław w drugim piątkowym meczu w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Wojskowi przystąpią do tej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po remisie z Lechią Gdańsk.

Śląsk z celem przełamania się w Zabrzu

Śląsk Wrocław plasuje się obecnie na szóstej pozycji w ligowej tabeli, mając 34 punkty na koncie. Wojskowi wciąż walczą tym samym o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Tymczasem przed starciem z Trójkolorowymi kilka zdań wyraził Jacek Magiera.

– Nie przykładam żadnej wagi do takich statystyk jak to, że Śląsk nie wygrał w Zabrzu od 2011 roku. Przygotowujemy się do spotkania według opracowanego planu, nic nie zmienia to, że dawno nie wygraliśmy na tym terenie. Nie ma też żadnego znaczenia, że jeden zespół grał w sobotę, drugi w poniedziałek. Na takim poziomie zawodowym to nie powinno być istotne – przekonywał szkoleniowiec teamu z Wrocławia.

Faworyta trudno wskazać

W ligowej tabeli Górnik i Śląsk dzieli różnica zaledwie dwóch oczek. Na ósmym miejscu jest team z Zabrza, a dwie lokaty wyżej zadomowił się zespół z Wrocławia.

– Nie patrzę na to, że Górnik i Śląsk mają podobne statystyki w tym roku. Chcę skoncentrować się na tym, co zrobiliśmy od 22 marca i na to mamy wpływ. Nie będę mówić, kto jest faworytem. Chcemy utrzymać intensywność i cieszyć się grą na boisku w Zabrzu – przekonywał Magiera.

W pięciu ostatnich potyczkach między obiema drużynami dwukrotnie górą był Górnik, dwa razy miał miejsce remis i raz szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła ekipa z Wrocławia. W pierwszej potyczce między oboma zespołami miał miejsce bezbramkowy remis.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze