“To dla nas bolesny rezultat i lekcja”

Maciej Stolarczyk
Maciej Stolarczyk PressFocus

Jagiellonia Białystok przegrała wynikiem 2:5 z Legią Warszawa w jednym z najciekawszych pojedynków 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W pomeczowej konferencji prasowej udział wzięli trenerzy obu ekip.

  • Legia Warszawa rozbiła Jagiellonię w Białymstoku
  • Runjaić jest zadowolony z tego, jak zareagował jego zespół
  • Stolarczyk bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje

Pierwsze zwycięstwo Legii w Białymstoku od 2016 roku

Legia Warszawa pewnie wygrała z Jagiellonią Białystok w hicie 15. serii gier PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla gości, a na listę strzelców wpisali się Gual oraz Kowalski po stronie “Żółto-Czerwonych” i Josue, który skompletował hat-tricka oraz Nawrocki po stronie “Wojskowych”. Co ciekawe, to Jagiellonia już w 16. minucie wyszła na prowadzenie, ale im mijało więcej minut, tym lepiej prezentowała się Legia. Po meczu Maciej Stolarczyk i Kosta Runjaić wypowiedzieli się na temat postawy swoich piłkarzy.

To dla nas bolesny rezultat i lekcja. Rozpoczęliśmy mecz od bramki, byliśmy groźni na połowie Legii, ale musimy mieć świadomość, że w zespole gości są indywidualności i one zadecydowały o wygranej rywala. Indywidualności dały gole warszawianom do przerwy. Dla nas to też koszt tego, czego oczekuję od zespołu, jak chcemy grać. Chcemy być odważni po odbiorze piłki. Dzisiaj niestety nie uniknęliśmy porażki. Legia wykorzystała nasze błędy. Zabrakło nam kontaktu bramkowego, który doprowadziłby do tego, żeby ten mecz mógł stać się spektaklem. Przed nami dużo pracy, żeby się poprawić. Reakcja po straconych bramkach nie była dobra, wkradła się nerwowość w nasze poczynania, graliśmy bardzo szablonowo, w zasadzie jednym sektorem – powiedział Stolarczyk.

Zobacz również:

Organizm ludzki nie zawsze reaguje w odpowiedni sposób. Musimy nauczyć sobie radzić z takimi problemami, właściwie reagować na niepowodzenia. Mieliśmy sytuacje, których nie zamieniliśmy na bramki. Drużyna się starała, opuszczaliśmy jednak strefy, które Legia wykorzystywała. Rywal nie był przypadkowy, ma czołowych graczy w lidze polskiej. W tym systemie gry zdobywaliśmy punkty. Tutaj w mojej ocenie ewentualne zmiany ustawienia powinny być przemyślane i metodycznie wprowadzanie. Tak jak wprowadzenie gry systemem z trójką obrońców. Ja oczywiście ponoszę pełną odpowiedzialność za decyzje. Dziś przede wszystkim brakowało odpowiedniej reakcji na boiskowe wydarzenia, a nie był to problem systemu gry. Musimy radzić sobie z presją, która w piłce nożnej jest nieunikniona – dodał szkoleniowiec “Jagi”.

Po szybkiej stracie gola zareagowaliśmy właściwie jako zespół. To była dobra odpowiedź z naszej strony. Później graliśmy w taki sposób, jaki oczekiwaliśmy. Utrzymywaliśmy się przy piłce, strzelaliśmy gole. Taki był nasz cel. To pierwsze nasze zwycięstwo w Białymstoku od 2016 roku, co bardzo nas cieszy. Jestem zadowolony również z hat-tricka Josue. Oczekuję jednak zdecydowanie lepszej gry w obronie, będziemy nad tym pracować. Podsumowując, skończyło się dobrze. To ważne zwycięstwo u progu końca tej rundy – przyznał opiekujący się drużyną ze stolicy Kosta Runjaić.

Czytaj więcej: Leszek Ojrzyński traci pracę. Kolejny klub Ekstraklasy zmienia trenera

Komentarze