Maciej Bartoszek wrócił do Ekstraklasy

Maciej Bartoszek
Maciej Bartoszek Pressfocus

We wtorek wczesnym rankiem, Maciej Wąsowski z Przeglądu Sportowego poinformował o kandydacie na nowego trenera Wisły Płock. Wszystko znalazło potwierdzenie już po południu. Radosława Sobolewskiego do końca sezonu zastąpi Maciej Bartoszek.

Bartoszek będzie opcją tymczasową

W tym sezonie forma piłkarzy Wisły Płock pozostawia wiele do życzenia. Nafciarze mają tylko punkt zapasu nad ostatnim miejscem w tabeli. Drużyna ostatnie zwycięstwo odniosła w połowie lutego. Od tamtej pory płocczanie kontynuują niechlubną serię, w której na 24 możliwych oczek, zdobyli zaledwie trzy.

Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał. O tym już dzisiaj dowiedzą się zawodnicy, a w każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy piłkarze mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie – powiedział Bartoszek w rozmowie z oficjalną stroną Wisły.

Maciej Bartoszek w przeszłości pracował w Koronie Kielce, GKS Bełchatów oraz Chojniczance. Głównym zadaniem 44-latka będzie utrzymanie Nafciarzy w Ekstraklasie, natomiast jego umowa będzie obowiązywać do końca czerwca. Jeśli sprawdzi się za sterami Wisły nie jest wykluczone, że zostanie z nią na dłużej. W przypadku przeciętnej gry już w wakacje klub powinien przejąć Jerzy Brzęczek, którego kontrakt z PZPN wygasa właśnie w tym okresie.

Kiedy debiut?

Wisła Płock najbliższe spotkanie rozegra w niedzielę. Wówczas na własnym terenie podejmie Jagiellonię Białystok. W konsekwencji Maciej Bartoszek zadebiutuje w roli trenera już w najbliższej kolejce. Rywalizacja obu ekip zaplanowana jest na godzinę 15:00, z kolei transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi Canal + Sport.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze