Luquinhas chce odejść do MLS

Luquinhas
Luquinhas fot. PressFocus

Legia Warszawa lada moment może pożegnać jedną ze swoich największych gwiazd w zespole, co sugeruje dziennikarz Dominik Piechota z Newonce.Sport. Na celowniku New York Red Bulls znalazł się Luquinhas. Realny scenariusz zakłada, że Brazylijczyk będzie kontynuował karierę w MLS.

  • Bardzo realny scenariusza zakłada, że wkrótce szeregi aktualnych mistrzów Polski pożegna Luquinhas
  • Brazylijczyk jest podobno zdeterminowany, aby rozstać się z Legią Warszawa
  • Stołeczny klubu na transakcji może zarobić 2,5-3 mln euro

Luquinhas blisko rozstania z Legią Warszawa

Legia Warszawa pozyskała Luquinhasa w 2019 roku. Chociaż transakcja z udziałem 25-latka nie należała do tanich, Desportivo Aves zarobiło na niej milion euro, to zawodnik był wart tej sumy. Brazylijczyk szybko stał się kluczową postacią stołecznej ekipy, z którą wygrał dwukrotnie mistrzostwo Polski.

Najnowsze doniesienia medialne w sprawie przyszłości Luquinhasa dają do zrozumienia, że niebawem zawodnik będzie występował w jednym zespole z Patrykiem Klimalą. Tym samym Brazylijczyk ma zasilić szeregi New York Red Bulls.

“Luquinhas najprawdopodobniej odchodzi z Legii Warszawa. Na ten moment brakuje tylko zgody Dariusza Mioduskiego. Na stole oferta z MLS z New York Red Bulls w wysokości 2,5-3 milionów euro. Wygląda na to, że zagra w Stanach Zjednoczonych w jednej drużynie z Patrykiem Klimalą” – przekonuje Dominik Piechota na Twitterze

W trakcie trwającego sezonu Luquinhas rozegrał jak na razie 31 spotkań, w których zaliczył trzy trafienia i jedną asystę. Chociaż piłkarz ma kontrakt do końca czerwca 2024 roku, to bardzo prawdopodobne jest, że zawodnik tej umowy nie wypełni. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na mniej więcej trzy miliony euro.

Czytaj więcej: Legia chce pozyskać bramkarza Panathinaikosu

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze