Łukasz Trałka na dłużej w Warcie Poznań

Łukasz Trałka
Łukasz Trałka fot. PressFocus

Warta Poznań w oficjalnym komunikacie prasowym poinformowała, że Łukasz Trałka przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa zawodnika obowiązywać będzie do końca sezonu 2021/2022.

Warta Poznań przedłużyła umowę z Trałką

Warta Poznań ma za sobą nadspodziewanie udaną kampanię. Zieloni zakończyli zmagania w tabeli PKO Ekstraklasy na piątej pozycji, mając dokładnie taki sam bilans punktowy, co czwarty Śląsk Wrocław. Wojskowi mogą jednak pochwalić się lepszym bilansem goli i lepszym bilansem bezpośrednich spotkań z Wartą, bo w obu meczach byli górą.

Jednym z mocniejszych punktów team u z Poznania był natomiast Łukasz Trałka. Pomocnik Zielonych mimo 37 lat należał do kluczowych postaci w drużynie Piotra Tworka. Zaowocowało to tym, że doświadczony zawodnik zapracował na kolejny kredyt zaufania i będzie bronił barw team z Poznania również w kolejnej kampanii.

– Było wiele okoliczności, które skłaniały mnie do podpisania nowego kontraktu, jednak najważniejsza była ta chęć dalszej gry. Rok temu sytuacja wyglądała inaczej, ale z biegiem czasu uznaliśmy, że to nie jest jeszcze czas na to, żeby kończyć – mówił Trałka po ogłoszeniu informacji o nowym kontrakcie.

– Teraz miałem o wiele więcej argumentów za tym, żeby pograć jeszcze w piłkę przez kolejny rok. Mamy za sobą udany sezon z Wartą Poznań i to też miało znaczenie. Bardzo się z tego cieszę, że sprawy potoczyły się szybko i jesteśmy po podpisaniu kolejnej umowy – uzupełnił doświadczony pomocnik.

Trałka w szeregach Zielonych zaliczył jak dotąd łącznie 61 meczów, w których zdobył pięć bramek, a ponadto zaliczył 10 kluczowych podań. Ostatnio zawodnik dołączył do grona piłkarzy, znajdujących się w elitarnym “Klubie 400”, czyli zawodników, mających minimum czterysta występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Komentarze