Łukasz Grzeszczyk: wolę nie mieć urlopu, a zrobić awans

Łukasz Grzeszczyk
Łukasz Grzeszczyk fot. PressFocus

GKS Tychy dzisiaj o 17:00 zmierzy się na swoim stadionie z GKS-em Bełchatów. Ekipa Artura Derbina stanie zatem przed szansą wykonania kolejnego kroku w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy. Tymczasem ciekawe rozmowy serwisowi Goal.pl udzielił kapitan Trójkolorowych Łukasz Grzeszczyk, poruszając kilka wątków. Między innymi zimnym prysznicu w Nowym Sączu przed tygodniem, walki o awans, czy przeszłości w Widzewie.

Tyszanie po wpadce w Nowym Sączu

GKS Tychy po rozegraniu 20 meczów ligowych legitymuje się bilansem 36 punktów. Do drugiego aktualnie Górnika Łęczna śląska ekipa traci tylko pięć oczek. Przed tygodniem tyszanie przegrali co prawda z Sandecją Nowy Sącz 1:2, ale dzisiaj nie biorą innego scenariusza pod uwagę, jak wygrana z zespołem z dołu ligowej tabeli.

– W mojej ocenie zabrakło po prostu gry w piłkę i większej determinacji. Zawsze wychodzę z założenia, że gra w piłkę się obroni, a samym wybijaniem i kopaniem, co pokazaliśmy ostatnio, nie zawsze można wygrać mecz. Z takiej gry większych korzyści nigdy nie będzie – ocenił w rozmowie z Goal.pl starcie przeciwko Sączersom w wykonaniu swojej drużyny Łukasz Grzeszczyk.

Metoda małych kroczków ma dać sukces

Kapitan GKS-u Tychy nie ukrywa, że przede wszystkim jego zespół walczy o to, aby znaleźć się barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli jednak gra drużyny pozwoli powalczyć o bezpośredni awans, to na pewno szansę, które się pojawi, GKS będzie chciał wykorzystać.

– Nie mam przemyśleń związanych z tym, że drugie miejsce jest na wyciągnięcie ręki i skupiamy się na wywalczeniu tej pozycji. Założenie jest takie, że stawiamy sobie cele na konkretne spotkanie. Moje zdanie jest takie, że chciałbym spokojnie zakotwiczyć w szóstce tabeli, aby mieć w ostateczności możliwość gry w barażach. Taki był zresztą nasz cel postawiony przed sezonem. Jeśli jednak będziemy prezentować się na tyle dobrze, wygrywając regularnie, to na pewno będziemy chcieli skorzystać z fajnej sytuacji. Każdy tydzień i każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszy. Musimy skupić się na małych krokach, małych celach – przekonywał Grzeszczyk.

Cała rozmowa z zawodnikiem jest dostępna na Goal.pl.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze