Brazylijski napastnik w Arce Gdynia

Arka Gdynia
Arka Gdynia PressFocus

Luan Capanni został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. 22-letni brazylijski napastnik podpisał z drużyną popularnych “Żółto-Niebieskich” kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

  • Arka Gdynia przedstawiła nowego napastnika
  • Do zespołu z pierwszej ligi dołączył Luan Capanni
  • To były piłkarz akademii Lazio Rzym oraz Milanu

Arka Gdynia wzmacnia linię ataku

Arka Gdynia za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Luana Capanniego.

22-letni środkowy napastnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z pierwszoligowym klubem do 30 czerwca 2025 roku (opcja przedłużenia umowy o kolejny sezon).

– Stale szukamy nowych możliwości transferowych, które są w zasięgu finansowym i sportowym Arki. W przypadku tego transferu dodatkowo cieszy fakt, że Luan jest ciągle rozwojowym zawodnikiem. Na takich piłkarzy chcemy stawiać w Gdyni – mówi Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Luan Capanni urodził się w Sao Paulo, ale piłkarsko ukształtował się w Italii, do której przeprowadził się w 2018 roku. Wychowanek Flamengo najpierw trafił do szkółki Lazio Rzym i udało mu się nawet zadebiutować w seniorach “Biancocelestich”.

Następnie przeniósł się do akademii Milanu, gdzie też dobrze wyglądał w drużynach juniorskich, lecz niestety nie przebił się do pierwszego zespołu “Rossonerich”. Na jego drodze stanęły kontuzje, po których próbował wrócić do regularnego grania.

Brazylijczyk posiadający także włoskie obywatelstwo był wypożyczany do takich ekip jak Racing Santander, Viterbese oraz Estrela Amadora.

Arka Gdynia zajmuje szóste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Komentarze