Los Żurawia przesądzony. Zagłębie wytypowało następcę

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec PressFocus

Dariusz Żuraw wkrótce ma stracić pracę. Jego rozstanie z Zagłębiem to kwestia czasu. Klub z Lubina ponownie ma poprowadzić Piotr Stokowiec.

  • W najbliższym czasie może dojść do zmiany trenera w Ekstraklasie
  • Na rozstanie z Dariuszem Żurawiem niemal na pewno zdecyduje się Zagłębie Lubin
  • Prawdopodobnie nowym opiekunem drużyny z Dolnego Śląska zostanie Piotr Stokowiec

Wznowienie współpracy bardzo możliwym scenariuszem

W kwietniu tego roku dla Dariusza Żurawia nastąpił koniec pracy w Lechu. 49-letni trener podczas pobytu w Lechu dokonał wielu dobrych rzeczy. Rozwinął on wielu piłkarzy, zakwalifikował się do Ligi Europy, a w Ekstraklasie został wicemistrzem Polski. Wraz z upływem czasu wyniki były jednak coraz gorsze i nastąpiło rozstanie.

Dariusz Żuraw nie czekał długo z podjęciem nowej pracy. W lipcu podpisał umowę z Zagłębiem. Po rundzie jesiennej można stwierdzić, że zdecydowanie nie jest to udana przygoda dla obu stron. Lubinianie mają duże ambicje, ale w tabeli są niewiele nad strefą spadkową.

Sebastian Staszewski z Interii informuje, że czas pracy Dariusza Żurawia w Zagłębiu dobiega końca. Jego zwolnienie prawdopodobnie jest kwestią czasu. Klub wytypował kandydata, który mógłby zostać nowym opiekunem Miedziowych. To Piotr Stokowiec.

49-letni trener ostatnio związany był z Lechią Gdańsk, której pomógł wygrać Puchar Polski. Wcześniej odpowiadał za wyniki Jagiellonii Białystok, czy też właśnie Zagłębia Lubin. Z klubem tym brał udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Włodarze Miedziowych liczą na to, że pod wodzą Stokowca zespół znów będzie lśnił dawnym blaskiem. 49-latek może zostać zatrudniony już w przyszłym roku. Niewykluczone, że nastąpi to jednak dopiero w nowym roku.

Czytaj także: Ekstraklasa: Legia znów zawiodła, grad goli w Lubinie – podsumowanie 17. kolejki

Komentarze