Lipski ocenił dwumecz z Pogonią Szczecin

Patryk Lipski
Patryk Lipski fot. PressFocus

Piast Gliwice ma za sobą dwa mecze z Pogonią Szczecin. W Fortuna Pucharze Polski podopieczni Waldemara Fornalika wyeliminowali Portowców, wygrywając 2:1. Z kolei kilka dni temu w lidze gliwiczanie zremisowali z liderem rozgrywek 0:0. Tymczasem zadowolenia z ostatnich wyników nie krył Patryk Lipski.

Piast Gliwice zaliczył na starcie sezonu falstart. Ostatnio jednak Niebiesko-czerwoni są w dobrej dyspozycji i konsekwentnie pną się w górę ligowej tabli. Z dobrej postawy drużyny raduje się pomocnik Piastunek. Gliwiczanie są już od 12 spotkań bez porażki.

– Awansowaliśmy w Pucharze Polski i nie przegraliśmy w lidze. Kontynuujemy swoją passę bez porażki. Graliśmy na trudnym terenie, bo Pogoń to aktualny lider tabeli i dla nas to nie były łatwe spotkania. Oczywiście, chcieliśmy wygrać, ale trzeba też docenić awans i zdobyty jeden punkt – mówił Lipski w rozmowie cytowany przez oficjalną stronę internetową Piasta.

– Boisko miało bardzo duży wpływ na naszą postawę. Musieliśmy zmienić nasz styl gry, więcej prostych środków, bo takie granie krótkimi podaniami od tyłu mogłoby się źle skończyć dla drużyny – kontynuował piłkarz.

– Moim zdaniem to w meczu nieźle wyglądało, jeśli chodzi o środek pomocy. Przede wszystkim chcieliśmy zabezpieczyć tę strefę, bo wiemy, że Pogoń lubi grać środkiem. Myślę, że nie stworzyli sobie wielkich sytuacji, oprócz może jednej w pierwszej połowie – stwierdził 26-latek.

Piast ani myśli zwalniać

Lipa wypowiedział się również na temat przemiany gliwiczan, którzy aktualnie plasuje się na 10. pozycji z dorobkiem 21 punktów na koncie. – Wiemy, że początek sezonu nie był dla nas dobry. Od jakiegoś czasu zaczęło to iść w dobrym kierunku i zaczęliśmy wygrywać, nie przegrywać. Oczywiście zawsze chcemy wygrywać. Seria bez porażki od dziesięciu meczów jest imponująca. Szczególnie że graliśmy teraz na stadionie lidera dwa mecze – skwitował zawodnik urodzony w Szczecinie.

Za tydzień w poniedziałek Piast zmierzy się u siebie z Wartą Poznań w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Tymczasem w ćwierćfinale Pucharu Tysiąca Drużyn gliwicki team zagra z Legią Warszawa.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze