Ligowe stadiony od 1 marca bez limitu widzów na trybunach

Kibice Górnika Zabrze
Kibice Górnika Zabrze fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa, Fortuna 1 Liga i eWinner 2 Liga będą rozgrywały mecze od najbliższego weekendu. Tymczasem już od 1 marca na trybunach nie będą obowiązywały żadne limity. Tym samym kibice będą mogli wypełniać wszystkie dostępne miejsca.

  • Od 1 marca kibice będą mogli wypełniać na trybunach 100 procent pojemności
  • Decyzja władz rządu oznacza, że runda wiosenna zapowiada się bardzo ciekawie na ligowych boiskach
  • Hity ligowe będą mogły odbywać się z wypełnionymi po brzegi trybunami na stadionach

100 procent pojemności stadionów dla kibiców

Do tej pory kluby musiały dostosować się do wypełniania trybun widzami maksymalnie w liczbie 30 procent pojemności stadionu. Aczkolwiek limit nie dotyczył osób pełni zaszczepionych. Od 1 marca kibice będą mogli wypełniać w 100 procentach trybuny.

Znosimy większość obostrzeń od 1 marca. Pozostają maseczki w przestrzeni zamkniętej, izolacja i kwarantanna dla współdomownika oraz kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez certyfikatów) – przekazał Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Tuż po wejściu nowych zasad na stadiony piłkarskie możliwe jest zatem, że takie hity jak Lech Poznań – Raków Częstochowa oraz Wisła Kraków – Lech Poznań będą mogły odbyć się z pokaźną liczbą widzów na trybunach. Tymczasem w Fortuna 1 Lidze już na 4 marca zaplanowane jest starcie Zagłębie Sosnowiec – GieKSa Katowice, które może elektryzować kibiców na Śląsku i Zagłębiu.

W kontekście większej pojemności widzów na trybunach trzeba też dodać, że starcie reprezentacji Polski na Stadionie Śląskiem w Chorzowie odbędzie się bez limitów na trybunach. W związku z tym mecz będzie mogło na żywo śledzić ponad 54 tysiące widzów.

Czytaj więcej: Jarosław Królewski o procesie odbudowy Wisły

Komentarze