Liga Mistrzów nie dla Legii, rewanż dla gości

Legia - Dinamo
Legia - Dinamo PressFocus

Legia Warszawa nie wykorzystała atutu własnego boiska i przegrała 0:1 z Dinanem Zagrzeb w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Drużynie Czesława Michniewicza na pocieszenie pozostanie rywalizacja o awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

W roli faworyta do dwumeczu przystępował zespół Dinama Zagrzeb, ale w pierwszym spotkaniu Legia stanęła na wysokości zadania i z trudnego terenu w Chorwacji wywiozła remis 1:1. Sprawa awansu przed rewanżowym pojedynkiem pozostawała więc otwarta.

W pierwszych minutach drugiego spotkania długo przy piłce utrzymywali się goście, ale pierwszy strzał oddali w siódmej minucie. Z dystansu szczęścia próbował Orsić, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Legia odpowiedziała w 14. minucie niecelnym strzałem w wykonaniu Luquinhasa.

W 20. minucie Dinamo zaskoczyło defensywę Legii i wyszło na prowadzenie. Ivanusec minął przed polem karnym dwóch legionistów, a następnie zagrał do wbiegającego w “szesnastkę” Franjicia. Ten pewnym uderzeniem nie dał żadnych szans Borucowi.

Legia była bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Luquinhasa futbolówka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach gospodarze nadal szukali swoich okazji, ale nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę Dinama.

W drugiej połowie Legia nadal była aktywniejsza, ale brakowało jej wykończenia. W 55. minucie bramkarza Dinama uderzeniem zza pola karnego próbował zaskoczyć Luquinhas, ale Livaković choć na raty, to poradził sobie z tym strzałem.

Kilkanaście minut później przed szansą stanął Wieteska, który doszedł do piłki po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego. Obrońca Legii z ostrego kąta nie był jednak w stanie celnie uderzyć. Minuty mijały, a wynik meczu nie ulegał zmianie. Ostatecznie Dinamo utrzymało korzystny dla siebie rezultat do ostatniego gwizdka sędziego i awansowało do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa będzie kontynuowała swoją przygodę z europejskimi pucharami. Teraz otrzyma szansę gry w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. Rywalem mistrzów Polski będzie Slavia Praga, a mecze tej fazy rozegrane zostaną 19 i 26 sierpnia. W przypadku ewentualnego niepowodzenia Legia zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.