Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak fot. Grzegorz Wajda

LM: Emocje w Salzburgu. Grali reprezentanci Polski

Podziałem punktów zakończyło się środowe spotkanie grupy A Ligi Mistrzów, w którym Red Bull Salzburg na własnym stadionie zremisował 2:2 z Lokomotiwem Moskwa. W drużynie gości obejrzeliśmy dwóch reprezentantów Polski – Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa.

Reprezentanci Polski rywalizację w kolejnej edycji Ligi Mistrzów rozpoczęli w podstawowym składzie swojego zespołu. Jak się później okazało, spędzili na murawie pełne 90 minut, a po zakończeniu spotkania mogli świętować ze swoim zespołem zdobycie cennego punktu.

Środowy mecz bardzo dobrze ułożył się dla gości z Moskwy, którzy w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu zagrania przez Vedrana Corlukę bramkarzowi gospodarzy uderzeniem głową szans nie dał Eder.

Gdy wydawało się, że zespół Lokomotiwu zejdzie do szatni na przerwę ze skromnym prowadzeniem, w 45. minucie do wyrównania doprowadził Dominik Szoboszlai. Utalentowany Węgier popisał się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce.

Pięć minut po przerwie mistrzowie Austrii wyszli na prowadzenie. Po wyłożeniu piłki przez Patsona Dakę, z około 20 metrów płasko uderzył Zlatko Junuzović. Piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców Lokomotiwu i trafiła do siatki obok całkowicie zaskoczonego bramkarza.

Kwadrans przed zakończeniem pojedynku Lokomotiw zdobył wyrównującego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Stankovicia uderzeniem głową pokonał Witalij Lisakowicz. Wynik 2:2 utrzymał się już do końca spotkania.