EL. LK: Raków przeżył dramat, Lech osiągnął cel minimum [WIDEO]

Slavia Praga - Raków Częstochowa
Slavia Praga - Raków Częstochowa fot. PressFocus

Wyniki rewanżowych meczów IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Raków Częstochowa i Lech Poznań ze zmiennym szczęściem zaprezentowały się w czwartkowych spotkaniach w europejskich pucharach. Medaliki przegrały po dogrywce ze Slavią Praga (0:2). Z kolei mistrz Polski zremisował z Dudelange (1:1). Tym samym Niebiesko-czerwoni nie znaleźli się w fazie grupowej Ligi Konferencji, a awans wywalczył Kolejorz.

• Raków Częstochowa tuż przed końcem dogrywki został odarty z marzeń o awansie przez Slavię Praga
  • Lech Poznań nie zagrał na miarę oczekiwań, ale znalazł się w kolejnej fazie rozgrywek
  • Kolejorz rywalizację w fazie grupowej zacznie juz w drugim tygodniu września

Słodko-gorzki smak awansu Lecha, przeklęta ostatnia minuta dla Rakowa

Raków Częstochowa z dużymi nadziejami wybrał się do Pragi na mecz ze Slavią. Medaliki na swoim stadionie wygrali z ekipą z Czech (2:1). Ostatecznie wicemistrz Polski zaliczył kiepski wieczór, tracąc kluczowego gola ze Slavią w ostatniej minucie dogrywki. Tym samym częstchowianie nie mogli powalczyć o awans w konkursie jedenastek.

Lech Poznań z kolei tylko zremisował w Luksemburgu z miejscowym Dudelange (1:1). Aczkolwiek mistrz Polski dzięki zaliczce wypracowanej w pierwszym meczu z Luksemburczykami (2:0) mógł świętować pierwszy w historii awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.