Koszmar na trybunach, Paixao upolował hat-tricka

Lechia Gdańsk - Akademija Pandev
Lechia Gdańsk - Akademija Pandev fot. PressFocus

Lechia Gdańsk odniosła spokojne zwycięstwo w czwartkowy wieczór w meczu rundy wstępnej eliminacji Ligi Konferencji Europy z Akademija Pandev (4:1). Biało-zieloni rewanżowe spotkanie z ekipą z Macedonii Północnej rozegrają w przyszłym tygodniu.

• Lechia Gdanska w rywalizacji z wicemistrzem Macedonii Północnej wywiązała się z roli faworyta
  • Podopieczni Tomasza Kaczmarka pewnie pokonalia Akademiję Pandev
  • Gole dla drużyna z Gdańska strzelili: Flavia Paixao (trzy) i Łukasz Zwoliński

Festiwal Flavio Paixao

Lechia Gdańsk w trakcie okresu przygotowawczego zaliczyła tylko jedną porażkę. Ponadto na koncie Biało-zielonych były dwa zwycięstwa. Niemniej dopiero starcie z aktualnymi wicemistrzami Macedonii Północnej było prawdziwym testem dla lechistów.

Rywalizacja zaczęła się od skandalu, bo od szóstej minuty gry na trybunach wybuchła awantura z udziałem szalikowców Lechii. Skutkowało to udaniem się piłkarzy do szatni i przerwaniem zawodów. Po dłuższej przerwie sędzie jednak podjął decyzję o wznowieniu gry.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka po przymusowej przerwie lepiej weszli w mecz. Już w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao, który skierował piłkę do siatki po strzale z bliska po podaniu Conrado. Na tym gdańszczanie nie poprzestali i osiem minut później dołożyli kolejne trafienie. Tym razem bramkę zdobył Łukasz Zwoliński.

Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie spotkania należało z kolei do Flavio Paixao, który wykorzystał sytuację oko w oko z golkiperem rywali i zdobył bramkę na 3:0 dla lechistów, którzy w pełni zasłużyli na takie prowadzenie.

Po zmianie stron Lechia spuściła z tonu tak, jakby zaczęła oszczędzać siły. Taki stan rzeczy sprawił, że częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. Mimo wszystko ekipa z Gdańska dała radę zdobyć kolejną bramkę. Hat-tricka skompletował w 66. minucie Flavio Paixao i Biało-zieloni.

Ostatnie słowo należało z kolei do gości, którzy w 81. minucie zdobyli bramkę honorową. Autorem gola dla Akademiji był Dusan Joković. Tym samym Lechia wygrała zawody 4:1.