Probierz: Byliśmy słabszym zespołem

Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

Cracovia już na pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy zakończyła swój udział w europejskich pucharach. W czwartkowym spotkaniu, zdobywca Pucharu Polski przegrał na wyjeździe 0:2 z Malmo FF. Trener Michał Probierz przyznał po zakończeniu meczu, że rywale w pełni zasłużyli na ten awans.

Czytaj dalej…

Czwartkowy pojedynek fatalnie ułożył się dla Cracovii, która już w pierwszej minucie dała się zaskoczyć rywalom. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jo Inge Berget. Tuż przed przerwę Malmo, za sprawą Sorena Rieksa, zdobyło drugiego gola, a po przerwie spokojnie kontrolowało wydarzenia na boisku.

– Przegraliśmy zasłużenie. Byliśmy słabszym zespołem i za mało mieliśmy argumentów, by tutaj dziś wygrać – powiedział szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz, cytowany przez oficjalną stronę klubu Cracovia.pl.

Za mało argumentów

– Wiedzieliśmy, że gramy z bardzo solidnym zespołem, który jest bardzo agresywny. Nieprzypadkowo wygrali tyle ligowych spotkań – widać, że to jest zespół, który ma w sobie wiele indywidualności. Najgorsza była jednak ta bramka z 20 sekundy. Ułatwiliśmy tym zadanie Malmo, a zanim się otrząsnęliśmy, to rywale byli już pewni siebie – mówił opiekun Pasów, podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Trener Cracovii żałował, że jego drużynie nie udało się w drugiej połowie zdobyć bramki, dzięki której mogłaby wrócić do gry: – Przegraliśmy pierwszą połowę w środku pola. Pewność siebie spadła po bramkach w pierwszej i ostatniej minucie. W przerwie chcieliśmy zmotywować chłopaków i w drugiej części wyglądało to już trochę lepiej. Zabrakło nam bramki, żeby wrócić do gry. Szkoda tej sytuacji w pierwszej połowie, w której zdobyliśmy bramkę po spalonym – czasami tak bywa.

Komentarze