Liczna grupa opuściła Wartę Poznań

Piłkarze Warty Poznań
Piłkarze Warty Poznań Pressfocus

Warta Poznań utrzymała się w Ekstraklasie. Klub z Wielkopolski planuje już kadrę na nowe rozgrywki. Drużynę opuściło ośmiu zawodników.

  • Koniec sezonu to czas rozstań w każdym klubie
  • Warta poinformowała o zmianach personalnych
  • Poznaniaków nie będzie już reprezentowało ośmiu piłkarzy

Warta poinformowała o rozstaniu z ośmioma graczami

Miniony sezon był trudny dla Warty. Klub podziękował Piotrowi Tworkowi za współpracę i doszło do zmiany szkoleniowca. Nowym trenerem został Dawid Szulczek, który wyprowadził zespół z kryzysu, dzięki czemu ekipa z Wielkopolski pozostała w Ekstraklasie.

Utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest sukcesem Warty. O powtórzenie tego wyczynu za rok, drużyna powalczy już w innym składzie osobowym. Zmian jest dość sporo. Wcześniej wiadomo było o końcu kariery Łukasza Trałki. Kontraktu nie przedłuży też Frank Castaneda.

Wszystkim zawodnikom z całego serca dziękujemy za reprezentowanie Warty Poznań, choć oczywiście szczególne słowa uznania należą się Łukaszowi Trałce, który spędził w klubie trzy owocne lata, ostatnie w swojej wspaniałej sportowej karierze – powiedział pełnomocnik zarządu Piotr Barłóg na temat graczy, którzy nie związali się z Wartą nową umową (Trałka, Castaneda, Mateusz Sopoćko oraz Aleksander Pawłowiec).

Jeśli chodzi o tych graczy, którzy przyszli do nas zimą na zasadzie transferów czasowych, to w przypadku niektórych z nich będziemy chcieli podjąć rozmowy z ich klubami oraz menedżerami w celu przedłużenia współpracy i dalszych występów tych zawodników w Warcie Poznań – to z kolei komentarz o piłkarzach, którym skończyło się wypożyczenie (Jordan Courtney-Perkins, Miguel Luís, Daniel Szelągowski i Miłosz Szczepański).

Czytaj także: “Specjalnych przygotowań do Ligi Konferencji nie będzie”

Komentarze