Lewandowski piłkarzem Wisły

Mateusz Lewandowski
Mateusz Lewandowski fot. Wisła Płock

21-letni Mateusz Lewandowski to kolejny zawodnik, który podpisał kontrakt z Wisłą Płock. Umowa obowiązywać będzie przynajmniej przez najbliższe dwa lata. Zawarto w niej również opcję przedłużenia współpracy o rok.

Czytaj dalej…

Lewandowski urodził się 4 marca 1999 roku w Poznaniu. Klubem, w którym stawiał pierwsze kroki z piłką przy nodze była Nielba Wągrowiec, skąd następnie trafił do Warty Poznań. Napastnik w ostatnich latach szkolił się też w młodzieżowych zespołach Energie Cottbus oraz SC Freiburg. Od lipca 2018 roku reprezentował natomiast barwy Dynama Berlin.

W rozgrywkach Regionalligi Norst, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech, oraz Landespokal Berlin mierzący 187 cm wzrostu napastnik w sezonie 2019/20 rozegrał łącznie w 23 spotkania, w których 11-krotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Od lipca 2020 roku pozostawał wolnym zawodnikiem.

21-latek przez kilka dni trenował z zespołem rezerw Wisły Płock. Wystąpił również w meczu sparingowym z trzecioligowym KS Kutno (3:3). Zaprezentował się na tyle dobrze, że zarząd, dyrektor sportowy oraz trener Sobolewski zdecydowali się na jego transfer na stałe.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Wisłą, to dla mnie wielka szansa i możliwość rozwoju. Na każdym treningu chcę dawać z siebie maksimum, by przekonać do siebie trenera. Jeśli ten da mi szansę, zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać. Na boisku preferuję twardą grę, lubię pojedynki siłowe z przeciwnikami. Jestem raczej typem piłkarza, który oczekuje na podania prostopadłe, bądź dośrodkowania w pole karne. Wierzę, że wspólnie z kolegami z drużyny powalczymy o jak najlepsze wyniki dla Wisły już w przyszłym sezonie – powiedział nam Mateusz na chwilę po podpisaniu kontraktu z Nafciarzami.

Komentarze