Leszek Ojrzyński odchodzi z Wisły Płock

Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński fot. ASInfo

Leszek Ojrzyński odchodzi z Wisły Płock. 46-letni szkoleniowiec zrezygnował z pracy w klubie z Mazowsza. Decyzja spowodowana jest poważnymi problemami osobistymi szkoleniowca. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Patryk Kniat, który w zastępstwie prowadził drużynę w obu meczach sezonu 2019/2020.

Czytaj dalej…

Pracę w Płocku trener Ojrzyński rozpoczął 4 kwietnia 2019 roku. Po 28. kolejkach Nafciarze znajdowali się w strefie spadkowej, ale na szczęście misja utrzymania w ekstraklasie zakończyła się powodzeniem. W sezonie 2018/2019 pod jego wodzą płocczanie rozegrali dziewięć spotkań, w których zanotowali pięć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki (bramki: 15:10).

Wartym odnotowania jest również fakt, że po ponad dekadzie oczekiwania Wisłą wyrównała najlepszą w historii swoich występów w Ekstraklasie serię czterech zwycięstw z rzędu.

W związku z karą nałożoną przez Komisję Ligi po meczu 37. kolejki sezonu 2018/2019 z Zagłębiem Sosnowiec (2 mecze zawieszenia) trener Ojrzyński nie mógł prowadzić drużyny Wisły Płock z ławki w dwóch pierwszych spotkaniach nowych rozgrywek z Górnikiem Zabrze i Lechem Poznań.

Komentarze