Lens blisko pozyskania pomocnika Zagłębia

Łukasz Poręba
Łukasz Poręba fot. PressFocus

Łukasz Poręba już za kilka miesięcy zmieni barwy klubowe. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że 21-latek dołączy latem do Przemysława Frankowskiego w RC Lens. Aktualnie jest finalizowany transfer zawodnika Zagłębia Lubin do ekipy z Ligue 1.

  • Kolonia polskich piłkarzy we Francji wkrótce może się powiększyć
  • Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl podaje, że szeregi RC Lens ma zasilić Łukasz Poręba
  • 21-latek może zostać drugi Polakiem we francuskiej ekipie

Poręba dołączy do Frankowskiego

Łukasz Poręba już od kilku dni łączony jest ze zmianą barw klubowych. Francuscy dziennikarze już pod koniec stycznia przekazywali informacje, że polski piłkarz znalazł się na celowniku Lens.

Klub z Francji chciał pozyskać Porębę już tej zimny. Aczkolwiek pieniądze oferowane przez sterników Lens klubu z Lubina nie powalały na kolana. Tym samym młody piłkarz wypełni do końca umowę z Zagłębiem, a w trakcie letniego okienka transferowego trafi do francuskiej drużyny na zasadzie wolnego transferu.

W tej kampanii Poręba wystąpił łącznie w 22 meczach, w których strzelił jednego gola, a ponadto zaliczył trzy asysty. 21-latek to wychowanek Zagłębia, mogący pochwalić się z blisko 80 występami w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Potencjalny przyszły zespół Poręby aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Jeśli transakcja z udziałem polskiego pomocnika stanie się faktem, to jego rywalami do gry w wyjściowym składzie mogą być: Seko Fofana, czy Mamadou Camara.

Czytaj więcej: Zieliński: skoczyliśmy Lechowi do gardła i wydrapaliśmy punkt

Komentarze