Legia z trzema punktami w Zabrzu!

Carlitos
Carlitos fot. Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

Drugie kolejno zwycięstwo pod wodzą Aleksandara Vukovicia odniosła w tym sezonie Legia Warszawa. Tym razem mistrzowie Polski pokonali 2:1 na wyjeździe Górnik Zabrze.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli gospodarze, ale z około dwunastu metrów obok słupka uderzył Angulo. W odpowiedzi celnie na bramkę Górnika strzelał Medeiros, ale Chudy był na posterunku. Bramkarz gospodarzy świetnie interweniował także w 21. minucie, kiedy sparował piłkę po bardzo groźnym uderzeniu Hamalainena.

Pierwszej bramki kibice doczekali się w 28. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Gvili, piłka trafiła przed bramką do Angulo, który spokojnym strzałem pokonał bezradnego Cierzniaka. Hiszpański napastnik tuż przed przerwą mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem jego uderzenie głową świetnie wybronił golkiper Legii.

W drugiej połowie Legia szukała okazji do zdobycia wyrównującego gola. W osiągnieciu celu pomógł jej w tym… Angulo, który w 76. minucie w niezrozumiały sposób zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem wykorzystał Carlitos.

W 87. minucie Hiszpan po raz drugi dał o sobie znać gospodarzom, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Carlitos pokonał Chudego ładnym uderzeniem z około czternastu metrów.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:1 (1:0)

1:0 Angulo 28′
1:1 Carlitos (k.) 76′
2:1 Carlitos 87′